Najboljše smučarske tekačice v Les Roussesu (z leve proti desni): Delphine Claudel, Ebba Andersson in Jessie Diggins. Foto: EPA

130. N. ŽERJAV          SLO           8

Od obeh slovenskih predstavnic je boljši rezultat dosegla Anja Mandeljc, ki je bila 30., medtem ko je Eva Urevc končala preizkušnjo na 37. mestu.

Za 25-letno Ebbo Andersson je to tretja zmaga v karieri in druga v tej sezoni, potem ko je bila najboljša v klasičnem koraku v Ruki na Finskem. V petek se ji je najbolj približala domačinka Delphine Claudel, ki je zaostala za 13,4 sekunde. Tretja je bila Američanka Jessie Diggins z zaostankom 20,5 sekunde.

Anja Mandeljc je za 30. mesto osvojila 22 točk za svetovni pokal. Za zmagovalko je zaostala 1:53,3 minute. Še precej več je na 37. mestu zaostala najboljša Slovenka z novoletne turneje Tour de Ski Eva Urevc (+3:42,2).

V skupnem seštevku še naprej vodi Norvežanka Tiril Udnes Weng s 1447 točkami. Sledi ji Švedinja Frida Karlsson (1160), tretja je Diggins (1094). Vodilnih dveh tekmovalk v Franciji ni. Eva Urevc je na 19. mestu, zbrala je 550 točk.

Pri moških največ uspeha za Norvežane
Moško preizkušnjo na 10 km je dobil Norvežan Harald Oestberg Amundsen. Dvanajst sekund je zaostal njegov rojak Sjur Roethe, tretji pa je bil Šved William Poromaa. Miha Ličef (+1:51,5) je bil 55. Miha Šimenc ni nastopil, saj moči hrani za sobotni sprint v klasičnem koraku.