13. 3. 2023,
23.00

1 leto, 1 mesec

Thermometer Blue 0,26

Martin Turk Samir Handanović Daniel Maldini Domen Črnigoj Tio Cipot Spezia Sandi Lovrič Jaka Bijol Udinese Petar Stojanović Empoli Inter serie A italijansko prvenstvo

Ponedeljek, 13. 3. 2023, 23.00

Italijansko prvenstvo, 26. krog

Slovenski najstnik debitiral v serie A proti Juventusu, Črnigojevi do točke v Milanu

Martin Turk Sampdoria | Mladi slovenski reprezentant Martin Turk se kot posojen vratar Parme dokazuje pri Sampdorii. V serie A je debitiral na gostovanju v Torinu. | Foto Guliverimage

Komaj 19-letni slovenski vratar Martin Turk, ki se pri Sampdorii dokazuje kot posojeni vratar Parme, je debitiral v serie A. Na gostovanju pri Juventusu je izgubil z 2:4. Vodilni Neapeljčani so v sobotnem derbiju 26. kroga serie A doma premagali Atalanto z 2:0 in Interju, ki je v petek s Samirjem Handanovićem med vratnicama izgubil proti Cipotovi Spezii, ušel na +18. V sklepnem dejanju 26. kroga je AC Milan doma le remiziral s Salernitano Domna Črnigoja, ki je igral od 83. minute.

Victor Osimhen Napoli
Sportal Ne drzne si primerjati z Maradono, a verjame, da bo ikona kluba #video

Na uvodni sobotni tekmi 26. kroga v Empoliju, ki jo je z zanimanjem spremljal selektor Matjaž Kek, so nastopili trije slovenski reprezentanti. Zmaga je odšla v Videm. Udinese je zadel v polno v 54. minuti, ko je podajo Sandija Lovrića, njegovo tretjo v sezoni, ko je poslal predložek iz kota, z glavo unovčil Rodrigo Becao. Ekipi sta bili v strelih dokaj enakovredni, je imel pa Empoli skoraj dve tretjini časa žogo v svoji posesti. Že v prvem polčasu je imel svojo priložnost tudi Udinesejev branilec Jaka Bijol, ki je bil s strelom z glavo malce premalo natančen. Slovenski reprezentant je sicer igral celo tekmo, medtem ko je Lovrić igral do 80. minute.

Pri domačih je bil 18-letni čuvaj mreže Lovro Štubljar na klopi za rezervne igralce, Petar Stojanović pa je igral skoraj vso tekmo.

Napoli je v sobotnem derbiju doma vzel mero tudi Atalanti. | Foto: Reuters Napoli je v sobotnem derbiju doma vzel mero tudi Atalanti. Foto: Reuters

Sin legendarnega Italijana premagal Handanovića

Daniel Maldini je tako premagal Samirja Handanovića. | Foto: Reuters Daniel Maldini je tako premagal Samirja Handanovića. Foto: Reuters Šele desetič v aktualni sezoni serie A je za drugouvrščeni Inter branil Samir Handanović (v vratih je bil na prvih osmih tekmah in v 23. krogu). Skupaj je zdaj dobil že 14 golov. Z 2:1 je bila boljša Spezia, pri kateri mladi Tio Cipot ni dobil priložnosti za igro. Za milanski Inter je to drugi poraz na zadnjih treh tekmah.

Lautaro Martinez je v 13. minuti zapravil 11-metrovko. Prvi gol za Spezio je v 55. minuti zabil 21-letni Daniel Maldini, sin legendarnega Paola Maldinija. Daniel je sicer nogometaš očetovega dolgoletnega kluba AC Milana, ki ga je to sezono posodil v Spezio. Z bele točke je zmago ekipe z ligurske obale v 87. minuti potrdil M'Bala Nzola. Nekaj minut prej je za izenačenje prav tako z 11 metrov poskrbel Romelu Lukaku.

Roma je imela priložnost, da se z zmago priključi drugouvrščenemu Interju, ki je v petek izgubil s Spezio, vendar brez kaznovanega stratega Joseja Mourinha na klopi in z vsega desetimi možmi na zelenici v drugem polčasu zaradi izključitve Marasha Kumbulla ni bila kos razpoloženim gostom.
Sassuolo je v 18. minuti vodil že z 2:0, ob izteku prvega polčasa je bilo 3:1, v 75. pa 4:2. Roma je končni izid postavila v četrti minuti sodnikovega podaljška. | Foto: Reuters Roma je imela priložnost, da se z zmago priključi drugouvrščenemu Interju, ki je v petek izgubil s Spezio, vendar brez kaznovanega stratega Joseja Mourinha na klopi in z vsega desetimi možmi na zelenici v drugem polčasu zaradi izključitve Marasha Kumbulla ni bila kos razpoloženim gostom. Sassuolo je v 18. minuti vodil že z 2:0, ob izteku prvega polčasa je bilo 3:1, v 75. pa 4:2. Roma je končni izid postavila v četrti minuti sodnikovega podaljška. Foto: Reuters

Rdeče-črni favoriti iz Milana so v ponedeljek povedli ob koncu prvega polčasa, ko je zadel Olivier Giroud. Boulaye Dia pa je v 61. minuti zagotovil točko Salernitani, pri kateri je Domen Črnigoj igral od 83. minute.