Slovenski Watergate: tožilstvo zahteva preiskavo ...

Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

0 01.03.2023 21:05:19

Calcit v Mariboru prepričljivo do prednosti

alesfevzer.com
Odbojkarice Calcita Volleyja so na prvi tekmi polfinala srednjeevropske lige v Mariboru premagale Novo KBM Branik s 3:0 (21, 13, 19).

Calcit Volley - Nova KBM Branik 3:0 (21, 13, 19)
* Športna dvorana Lukna, gledalcev 150, sodnika: Petsche, Milić (oba Avstrija).
* Nova KBM Branik: Mlakar, Milošič 1, Pogačar 2, Štampar 2 (1 blok), Klajžar, Lekše 7 (1 blok), Senekovič, Cikač, Farkaš, Ramič 10 (1 blok), Potokar, Lorber Fijok 1, Krajnc 4 (4 bloki).
* Calcit Volley: Griljc, Radišković 8 (2 bloka), Stojiljković 1 (1 blok), Vovk, Đorđević, Hutinski 13 (3 asi, 6 blokov), Boisa, Kregar, Charuk 12 (1 as, 3 bloki), Sillah 16 (1 as, 2 bloka), Pucelj 9 (3 asi), Čižman, Banko.

Odbojkarice Calcita so si priborile prednost pred povratno tekmo polfinalno srednjeevropske lige. Najboljša ekipa rednega dela je bila sicer tudi papirnati favorit, a predvsem zaradi poraza prejšnji teden v prvenstvenem obračunu, se je pričakovala izenačena in negotova tekma.

Toda izenačenega boja ni bilo, Mariborčanke, ki še vedno ne morejo računati na polno pomoč Ize Mlakar, so namreč odpovedale pri praktično vseh elementih.

Na drugi strani so Kamničanke, ki so za razliko od prvenstvene tekme igrale v popolni postavi, prikazale solidno igro, izkazali sta se predvsem korektorica Fatumata Sillah, s 16 točkami najučinkovitejša igralka tekma, ter Mariborčanka v kamniški vrsti Sara Hutinski. Nekdanja reprezentantka je v statistiko vpisala tri ase, šest blokov in 13 točk.

Prvi niz je sicer mariborskemu občinstvu ponudil optimizem. Štajerke so namreč vodile s 16:13 in tudi 18:17. Toda Sillah in Hutinski ter na koncu še izkušena Lucy Charuk so s servisi in z blokom poskrbele, da so gostje dokaj zanesljivo prišle do vodstva z 1:0.

Tretji niz se je začel s serijo odličnih servisov Hutinski in vodstvom Calcita s 6:0, domače pa se od uvodnega šoka niso opomogle vse do začetka tretjega niza. V njem so na začetku še vodile, po vodstvu 8:6 pa dovolile, da tekmice na servis Maše Pucelj osvojijo kar devet točk. Zaostanek so še znižale na tri točke, toda njihov lov se ni končal uspešno.

Značke: odbojka, evropa