Zimski športi

Strasser zmagal tudi v Schladmingu, Kranjec in Marovt brez točk

Schladming, 24. 01. 2024 21.58 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Nemški alpski smučar Linus Strasser je zmagovalec nočnega slaloma za svetovni pokal v Schlamdingu. Nemec, ki je dobil že prejšnji slalom v Kitzbühlu, je za 28 stotnik sekunde ugnal Norvežana Timona Haugana, tretji pa je bil Francoz Clement Noel, ki je zaostal 1,02 sekunde.

Na današnjem slalomu pod žarometi na progi Planai sta od Slovencev nastopila Žan Kranjec, ki je v torek osvojil tretje mesto v veleslalomu, in Tijan Marovt. Slovenca si nista prismučala finalnega nastopa, oba sta odstopila. Slovenska moška reprezentanca se tako tudi na šestem slalomu v tej sezoni ni uvrstila v finalno vožnjo.