Drugi športi

V Portorožu tudi uradno slovo Katarine Srebotnik

Portorož, 05. 08. 2022 13.10 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

V Portorožu bo septembra potekal teniški turnir WTA Zavarovalnica Sava Portorož. V ospredju na tem turnirju serije WTA 250 bodo nastopi najboljših slovenskih igralk, ob tem pa velja izpostaviti, da bo poleg Blaža Kavčiča uradno kariero zaključila tudi Katarina Srebotnik.

Že prej je bilo jasno, da se bo od tekmovalnega tenisa v Portorožu poslovil Blaž Kavčič, danes so iz Teniške zveze Slovenije sporočili, da bo uradno kariero v Portorožu sklenila tudi Katarina Srebotnik. Srebotnikova je v svoji karieri osvojila štiri turnirje WTA med posameznicami, še bolj uspešna pa je bila v igri dvojic. Skupaj je osvojila kar 39 naslovov v dvojicah, med njimi pet turnirjev za grand slam v kategoriji mešanih dvojic in en turnir za grand slam (Wimbledon 2011) v ženskih dvojicah, so zapisali na uradni strani TZS.

Portorož ima pri njej posebno mesto, saj je kar dvakrat nastopila v finalu. Odločitev o zaključku izjemne kariere je Katarina takole pokomentirala: "Napočil je čas, da po štiriindvajsetih letih profesionalne kariere zaključim svojo teniško pot. Na njej je bilo res veliko izjemnih in nepozabnih trenutkov, ki bodo za vedno ostali z mano. Vabim vas, da se mi pridružite v Portorožu na mojem uradnem zaključku."

Turnir Zavarovalnica Sava Portorož bo potekal od 11. do 18. septembra, ambasadorka turnirja je postala Mima Jaušovec, prihod na turnir so potrdile najboljše slovenske igralke Kaja Juvan, Tamara Zidanšek in Andreja Klepač.