Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

Naročilo knjige OZADJE REPORTERJA IN MAGA
Magazin

Dončić in Dallas naredila nekaj, kar letos ni uspelo še nikomur v ligi NBA

Deli na:

Košarkarji Dallas Mavericks so v severnoameriški ligi NBA dosegli novo zmago. V San Franciscu so se v dvoboju z Golden State Warriors veselili s 107:101, ključni mož ekipe iz Teksasa pa je bil spet slovenski reprezentant Luka Dončić s 34 točkami, 11 skoki, po dvema blokadama in ukradenima žogama ter podajo. Spencer Dinwiddie je dodal 24 točk. Dallas je nadoknadil 19 točk zaostanka v zadnji četrtini - tako visokega zaostanka ni pred njimi v tej sezoni lige nadoknadila nobena druga ekipa.

Tekmo je 7,9 sekunde pred koncem odločil prav Dončić, ki je z zadetima prostima metoma razliko povišal na 106:101, nato pa s še enim zadetim prostim metom postavil tudi končni izid ter si na predvečer 23. rojstnega dne pripravil prvo manjše slavje.

Zmaga pa je bila v zadnji četrtini trdo prigarana. Golden State, druga najboljša ekipa vzhoda, je v tretji četrtini vodil že za 21 točk in v uvodu zadnjega dela s 93:74. Nato je sledil osemminutni strelski post, kar je Dallas izkoristil za delni izid 26:1 in preobrat.

Dinwiddie je v zadnji četrtini dosegel deset točk. Za Golden State je Stephen Curry dosegel 27 točk in deset podaj.

Denver Nuggets so se v Portlandu brez Vlatka Čanćarja veselili s 124:92. Koše je doseglo prav vseh 13 igralcev ekipe iz Kolorada z 20 točkami in desetimi skoki pa je izstopal JaMychal Green. Pri poražencih je bil s 16 točkami najbolj pri metu Afernee Simons.

Tako Dallas kot Denver sta dosegla 36. zmago in sta na petem in šestem mestu zahodne konference, ki še zagotavljata neposredno uvrstitev v končnico. Minnesota na sedmem mestu zaostaja za štiri zmage.

Dallas po prostem večeru čaka gostovanje v Los Angelesu pri moštvu Lakers, Denver pa bo prav tako po dnevu počitka gostil Oklahomo. Brooklyn, h kateremu se je nedavno preselil Goran Dragić, bo že danes ponoči gostil Toronto.

Vodilna ekipa lige Phoenix Suns pa bo morala na 50. zmago v sezoni še počakati. V derbiju večera jo je na domačem parketu s 118:114 presenetil Utah Jazz. Donovan Mitchell je za zmagovalce dosegel 26 točk, Rudy Gobert pa je 16 točkam pripisal 14 skokov. Kar 30 točk je za ekipo iz Arizone dosegel Devin Booker.