Hokej

Prvaki NHL poravnali razmerje moči

Denver, 21. 04. 2023 09.06 |

Po presenetljivem uvodnem porazu hokejistov ekipe Colorado Avalanche na uvodni tekmi končnice severnoameriške lige NHL proti zasedbi Seattle Kraken so na drugi tekmi prvaki zmagali s 3:2 in poravnali razmerje moči na 1:1. Na vzhodu pa so si prednost dveh zmag priigrali New York Rangersi, ki so na gostujočem ledu proti New Jersey Devilsom povedli z 2:0.

V Denverju so sicer tekmo bolje začeli gosti iz Seattla in povedli z 2:0, toda gostitelji so v drugi tretjini z dvema goloma v razmaku 48 sekund izenačili tekmo. Zmagoviti gol je za branilce naslova v zadnji tretjini dosegel Devon Toews. Dvoboj na štiri zmage se zdaj seli v Seattle.

Tudi drugi dvoboj večera na zahodu med Vegas Golden Knightsi in Winnipeg Jetsi je izenačen na 1:1, potem ko so Zlati vitezi na drugi tekmi zmagali s 5:2. Mark Stone je na svoji drugi tekmi, odkar se je vrnil na led po operaciji hrbta, dosegel dva zadetka v tretji tretjini in asistiral pri še enem.

Mark Stone
Mark Stone FOTO: AP

Chandler Stephenson in William Karlsson sta k zmagi dodala gol in podajo, Jack Eichel je dosegel svoj prvi gol v končnici, Phil Kessel in Alex Pietrangelo pa vsak po dve podaji. Izkazal se je tudi vratar Laurent Brossoit z 31 obrambami.

Na vzhodu so Toronto Maple Leafsi na drugi tekmi s 7:2 premagali Tampa Bay Lightning in dvoboj na štiri zmage prav tako izenačili. Kapetan Toronta John Tavares je prvič v karieri dosegel hat-trick na tekmi končnice.

Medtem so na vzhodu New Jersey Devilsi zapravili prednost domačega ledu, saj so proti New York Rangersom izgubili še drugo tekmo zapored. Tokrat so rangerji zmagali s 5:1 in v zmagah povedli z 2:0.

Chris Kreider je za goste dosegel dva zadetka z igralcem več na ledu v drugi tretjini, v kateri so rangerji zadeli trikrat.

"Je eden najboljših, ne samo v ligi, vendar v zgodovini hokeja," je o Kreiderju dejal soigralec Patrick Kane, ki je dosegel gol in dve podaji pri Kreiderjevih golih: "Dobro se znajde pri vsem. Na treningu izvajamo veliko simulacij podobnih akcij, on pa vsakič pride do ploščka in doseže gol."