Zimski športi

Miradolijeva presenetljiva zmagovalka, mali globus v roke Brignonejevi

Lenzerheide, 05. 03. 2022 10.23 |

V Lenzerheideju je bila na sporedu superveleslalomska tekma za točke svetovnega pokala. Značilnost te ženske preizkušnje je bila selektivnost postavitve, ki jo je dobro izkoristila Francozinja Romane Miradoli in dosegla svojo prvo zmago v svetovnem pokalu. Mali kristalni globus je osvojila Italijanka Federica Brignone. Edina Slovenka na startu, Maruša Ferk Saioni, je zasedla 31. mesto.

Na startu je bilo 49 smučark, slovenske barve pa je zastopala Maruša Ferk Saioni, saj je Ilka Štuhec nastope v tem švicarskem zimskem športnem središču izpustila. Progo je postavil Mauro Pinni, trener Slovakinje Petre Vlhove, postavitev pa je bila bolj pisana na kožo tehnično boljšim smučarkam, saj je bilo kar nekaj pasti, ki niso dovoljevale vožnje in napada "na polno". Tako so odstopile prve štiri smučarke, ki so zapeljale na progo, od prve peterice na startu pa je v cilj pripeljala le ena, Tessa Worley, ki na koncu ni bila v boju za stopničke.

Priložnost je izkoristila 27-letna Francozinja Romane Miradoli. S startno številko 8 je bila najhitrejša v cilju in njen čas je nato "zdržal" vse do konca, tako da je slavila prvo zmago v karieri. To je bila tudi prva francoska ženska zmaga v svetovnem pokalu po letu 2005. Zahtevnosti postavitve ni izkoristila Vlhova (18. mesto), jo je pa Američanka Michaela Shiffrin na drugem mestu (+0.38), tretja je bila Švicarka Lara Gut-Behrami (+0.88). Zaostanek manj od sekunde sta imeli le še tekmovalki na četrtem in petem mestu.

Shiffrinova je tako prišla do pomembnih točk in prednosti pred Vlhovo v boju za veliki kristalni globus, Američanka ima sedaj 65 točk prednosti pred Slovakinjo.

Italijanka Federica Brignone je osvojila mali kristalni globus v tej disciplini. Odstopila je namreč njena rojakinja Elena Curtoni, Brignonijeva pa je imela dovolj točk prednosti. Danes je sicer zasedla deveto mesto.

Ferk Saionijeva je imela startno številko 36 in je ostala brez točk svetovnega pokala. S precejšnjim zaostankom (+5,17) je pristala na 31. mestu. Progo je v celoti odsmučalo le 33 od 49 smučark.