RK Krka RK Trimo Trebnje RK Gorenje Velenje Celje Pivovarna Laško Liga NLB

Nedelja, 21. 5. 2023, 20.36

LIGA NLB, 25. KROG

Gorenje po predzadnji tekmi ohranja drugo mesto, Krka četrta

Gorenje Velenje - Vojvodina | Velenjčani po predzadnjem krogu ostajajo pred Trimom. | Foto Grega Valančič/Sportida

Velenjčani po predzadnjem krogu ostajajo pred Trimom.

Ta konec tedna se v ligi NLB dogaja predzadnje dejanje. Rokometaši Celja Pivovarne Laško, ki so si že zagotovili naslov prvakov, so z 38:27 premagali Krško. Se pa še naprej odvija hud boj za drugo mesto. Velenjčani so z 31:27 premagali Loko, Trebanjci pa s 30:22 Koper, tako da Velenjčani ohranjajo točko prednosti pred Trebnjem. V soboto so si rokometaši Krke po zmagi nad Ribnico (31:29) dokončno zagotovili končno četrto mesto. V nedeljo je Dobova premagala Slovan.

RK Gorenje Velenje : Magdeburg, evropska liga, Marko Bezjak
Sportal Janc in Makuc z branilci lovorike zanesljivo na F4

Rokometaši iz Šaleške doline so po zmagi v Škofji Loki zadržali drugo mesto na razpredelnici, ki jim v prihodnji sezoni prinaša nastop v evropski ligi. Temelje za zmago so postavili že v uvodu tekme, ko so povedli s 7:2, do konca prvega polčasa pa je njihova prednost vseskozi znašala med petimi in sedmimi goli.

Izbranci gostujočega trenerja Zorana Jovičića so imeli tudi v drugi polovici tekme popoln nadzor nad Gorenjci, največ pa so vodili za osem golov (23:15, 24:16 in 25:17). V velenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Tilen Sokolič s sedmimi goli, vratar Matevž Skok pa je zbral 13 obramb. V škofjeloški je Darko Cingesar dosegel šest golov.

"Uspešno smo opravili z enim najtežjih gostovanj za nas. Dobro smo se pripravili, saj smo vedeli kaj na čaka in koliko nam ta tekma nosi. Ponosen sem na soigralce, ker smo v obrambi odigrali vrhunsko in držali nasprotnika na varni razdalji celotno tekmo," je po zmagi Gorenja povedal Kenan Pajt.

Trimo ostaja tretji. | Foto: Vid Ponikvar/Sportida Trimo ostaja tretji. Foto: Vid Ponikvar/Sportida Trebanjci pa so v drugi polovici prvega polčasa uveljavili svojo premo nad Koprom. Po neodločenem izidu 8:8 so postopoma lomili odpor tekmecev z Obale in v končnici prvega dela tekme povedli s 16:10. V drugem polčasu so si nekajkrat priigrali prednost devetih golov. V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Jan Jurečič z desetimi goli, izkazal pa se je tudi vratar Mirnes Grčo s 15 obrambami. V gostujoči sta Benjamin Bekrić in Andraž Kete dosegla po pet zadetkov.