Olimpija dodala sol na rane Maribora

Nogomet 7. Avg 202222:14 > 22:55 0 komentarjev

Nogometaši Olimpije se veselijo zmage na prvem večnem derbiju letošnje sezone. Ljubljančani so v Ljudskem vrtu premagali Maribor z 2:0 (1:0), prišli do svoje četrte zaporedne prvenstvene zmage in še poglobili krizo največjega tekmeca.

Dve zmagi, prav toliko remijev in kar štirje porazi je bila statistika Maribora po prvih osmih tekmah sezone. V najbolj nogometnem mestu pri nas zaradi slabega vstopa v sezono in treh zaporednih ničlah vlada precejšnja nejevolja, česar tamkajšnja nogometna publika niti ne skriva. Nenazadnje je svoje nezadovoljstvo jasno izrazila pred tremi dnevi, ko so državni prvaki v kvalifikacijah za ligo Evropa klonili proti finskemu predstavniku HJK (0:2) in bili za svojo predstavo nagrajeni s koncertom žvižgov.

“Stanje ni optimalno, a je, kar je,“ je pred dnevi hitel razlagati trener Radovan Karanović in zatrdil, da sta ritem dveh tekem na teden, poškodbe nekaterih nosilcev in številne poletne kadrovske rošade v moštvu pač terjale svoj davek.

Ljudski vrt svojih nogometašev ni uspel ponesti

Ni skrivnost, da so se Mariborčani zaradi tega kot tudi zaostanka šestih točk za vodilno Olimpijo pred prvim derbijem letošnje sezone znašli pod hudim pritiskom, a so se z njim vsaj v uvodnih minutah dvoboja kot tudi proti velikemu tekmecu uspešno spopadli. Zanimivo, na igrišču so se predstavili z identično zasedbo kot proti Skandinavcem, po zmagi proti mestnemu tekmecu Bravu pa se za eksperimentiranje v začetni postavi ni odločil niti strokovnjak na klopi Ljubljančanov Albert Riera.

Po prvi priložnosti, ki se je ponudila Mustafi Nukiću po le dveh minutah igre, se je zdelo, da je bil z izbiro nogometašev uspešnejši Španec, a se je razmerje moči na igrišču že kmalu poravnalo. Le štiri minute pozneje se je namreč izkazal vratar zelenih Matevž Vidovšek, ki je stekel z gola in Roku Baturini s posredovanjem še pravočasno preprečil, da bi le ta prišel do nevarnega strela.

Mladi ljubljanski čuvaj se je s podobnim “izletom” iz svojih vrat izkazal tudi v 23. minuti, le minuto pred tem pa po podaji Ivana Brnića z izjemno obrambo preprečil zadetek Žanu Vipotniku, ki z le nekaj metrov ni uspel zatresti Olimpijine mreže. Tedaj so oživele tudi tribune Ljudskega vrta, a svojih nogometašev niso uspele ponesti.

Še več, v 36. minuti se je stadion zavil v molk, ko je podaja Maria Kvesića iz kota žoga v kazenskem prostoru našla Svita Sešlarja. Dvajsetletnik jo je v slogu najbolj izkušenih nogometašev z glavo spektakularno pospravil v gol in poskrbel, da so Ljubljančani igrišče zapustili z zadetkom prednosti, domači pa ob navijaških vzklikih “ni predaje”.

Gol Svita Sešlarja:

Anemični Maribor, potrpežljiva Olimpija

Če je bila statistika med ekipama v prvem polčasu skoraj povsem poravnana, se je začela le ta v začetku drugega dela počasi prevešati na stran Maribora. A kljub želji po izenačujočem zadetku, so gosti brez večjih težav zaustavljali nalete anemičnih in v napadu premalo navdihnjenih državnih prvakov. Iz krča jih je v 59. minuti s strelom od daleč potegnil šele Aljaž Antolin, a bil nenatančen.

Že v naslednjih minutah je bilo nekajkrat znova vroče v kazenskem prostoru Olimpije, a je obramba Ljubljančanov ostala zbrana in je situacije uspešno razčistila, še preden bi te lahko postale zares nevarne za njihova vrata.

Maribor - Olimpija

Na drugi strani je Olimpija brez težav nadzorovala potek igre in potrpežljivo čakala na novo priložnost. In jo, ko so vijoličnim začele pešati moči, v 79. minuti naposled tudi dočakala. Z desne strani je v šestnajstmetrski prostor podal Mario Kvesić, v skoku pa je bil najvišji Timi Max Elšnik in z drugim zadetkom na tekmi Štajercem zabil še zadnji žebelj v krsto.

Gol Timija Maxa Elšnika:

Ljubljančani so se z ugledno zmago v Ljudskem vrtu – že četrto zaporedno – še utrdili na vrhu prvenstvene lestvice. Z novimi tremi točkami ostajajo neporaženi v Prvi ligi Telemach, za nameček pa so še poglobili krizo svojih največjih tekmecev, ki so jim pobegnili na velikih devet točk. Na še večjem udaru se je po novem porazu znašel Radovan Karanović, ki je bil po zadnjem pisku sodnikove piščalke s svojimi igralci znova deležen glasnih žvižgov.

Maribor – Olimpija 0:2 (0:1)

Stadion Ljudski vrt, sodniki: Šmajc, Žunič, Kordež.

Strelca: 0:1 Sešlar (36.), 0:2 Elšnik (79.).

Maribor: Bergsen, Žinič, Mitrović, Watson (od 83. Guerrico), Sikošek, Vidaković, Antolin (od 61. Božić), Repas, Brnić, Vipotnik (od 61. Kronaveter), Baturina (od 72. Sirk).
Olimpija: Vidovšek, Estrada (od 80. Lasickas), Ratnik, Crnomarković, Sualehe (od 74. Krefl), Pilj (od 65. Samuel Pedro), Doffo, Elšnik, Sešlar (od 80. Ziljkić), Kvesić, Nukić.

Rumeni kartoni: Sikošek, Vidaković, Guerrico.

Potek tekme iz minute v minuto:

KONEC! Derbija je konec, Olimpija je prišla še do četrte zmage na četrti prvenstveni tekmi v tej sezoni, Maribor pa je doživel še tretji poraz in je po štirih odigranih krogih celo na zadnjem mestu lestvice.

GOOOL!!! Olimpija vodi z 2:0. Po novi podaji Maria Kvesića je pred golom Maribora sam ostal Timi Max Elšnik in z glavo zadel. Zdi se, da je derbi odločen.

Gol Maria Kvesića:

70. minuta: 20 minut do konca derbija izid še vedno 0:1 in nič ne kaže, da se bo to spremenilo. Olimpija brez težav nadzoruje potek derbija.

59. minuta: Drugi polčas je za zdaj, kar se tiče priložnosti, precej manj dinamičen. Prvi strel smo videli šele zdaj. Poskusil je Aljaž Antolin s strelom od daleč, a ni bil dovolj natančen.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

POLČAS!

39. minuta: S strelom od daleč je poskusil Ivan Brnić. Vratar Olimpije je bil spet na pravem mestu.

GOOOL!!! Olimpija od 36. minute naprej vodi! Po kotu Maria Kvesića je z glavo zadel mladi Svit Sešlar.

32. minuta: Olimpija je imela na voljo prosti strel na robu kazenskega prostora. Streljal je Mario Kvesić, ki pa ni bil preveč natančen. Žoga je zletela precej prek gola.

Priložnost Maria Kvesića:

22. minuta: velika priložnost za Maribor. Do strela z nekaj metrov je prišel Žan Vipotnik, s spektakularno obrambo pa se je izkazal vratar Olimpije Matevž Vidovšek in žogo odbil v kot.

Obramba Matevža Vidovška:

20. minuta: Po kotu je imel veliko priložnost Mustafa Nukić. Povsem osamljen je prišel do strela z glavo, toda tudi tokrat ni zadel. Žoga je zletela prek gola.

Priložnost Mustafe Nukića:

15. minuta: Za nami je 15 minut igre, za zdaj večje priložnosti še ni bilo.

6. minuta: Prva nevarnost pred vrati Olimpije. Po podaji Jana Repasa bi bilo zelo nevarno, če bi do žoge prišel Roko Baturina, a se je s hitrim posredovanjem izkazal Matevž Vidovšek v vratih Olimpije.

ZAČETEK TEKME!

#social-embed_1

#social-embed_2

PRED TEKMO:

Četrti krog prinaša tudi prvi večni derbi sezone. Vanj v vlogi favorita vstopa Olimpija. Ne le zato, ker je prva na lestvici, ampak tudi zato, ker je v taboru Ljubljančanov trenutno, pa naj se to sliši še tako neverjetno, bolj mirno kot v taboru Maribora. Vijolice so v zadnjem tednu izgubile trikrat zapored, na prvih treh prvenstvenih tekmah sezone pa prejele kar sedem golov. Olimpija ni niti enega. Štajerci torej na derbiju celijo globoke rane uvoda sezone, zmaji pa bodo iskali način, kako že po štirih krogih večnim rivalom na lestvici pobegniti za velikih devet točk.

Na zadnjem derbiju je Maribor prekinil devet tekem trajajoč niz brez zmage na tekmi vseh tekem (1:0). Odločil je Ognjen Mudrinski.