Dirka po Savdski Arabiji Luka Mezgec

Četrtek, 2. 2. 2023, 15.32

Dirka po Savdski Arabiji, četrta etapa

Mezgec odličen tudi v zahtevni četrti etapi

Luka Mezgec | Luka Mezgec (Jayco-AlUla) je četrto etapo dirke po Savdski Arabiji končal na devetem mestu. | Foto Ana Kovač

Slovenski kolesar Luka Mezgec (Jayco-AlUla) je četrto etapo dirke po Savdski Arabiji končal na devetem mestu. Na zahtevni trasi od Maraje do razgledne točke Harat Uvajrid (163,4 km) je za zmagovalcem Portugalcem Rubenom Guerreirom (Movistar) zaostal 28 sekund.

Štiriintridesetletni Mezgec je dobil sprint skupine 12 kolesarjev, potem ko so najboljši sprinterji izgubili stik z boljšimi hribolazci na 2,9 km (12 %) dolgem klancu slabih deset kilometrov pred ciljem.

Guerreiro je iz manjše skupine vodilnih dobil sprint pred Italijanom Davidejem Formolom (UAE Team Emirates) in Kolumbijcem Santiagom Buitragom (Bahrain-Victorious).

V skupnem seštevku ima Guerreiro osem sekund naskoka pred Formolom, eno več na tretjem mestu zaostaja Buitrago. Mezgec je skupno deseti s 43 sekundami zaostanka.

V petek bo na sporedu še zadnja etapa od starega dela mesta Al Ula do Maraje (142,9 km).