Lena Dürr Alpsko smučanje slalom Ingemar Stenmark Ana Bucik Neja Dvornik Mikaela Shiffrin Mikaela Shiffrin Špindleruv Mlyn

Nemka pokvarila slavje Američanke, razočaranje za Ano Bucik, veselje Hrvatice

4

Ana Bucik | Ana Bucik je osvojila 22. mesto. | Foto Guliverimage

Ana Bucik je osvojila 22. mesto.

Nemka Lena Dürr je zmagovalka drugega slaloma za svetovni pokal na Češkem. Nemška smučarka je v finalu za šest stotink ugnala Američanko Mikaelo Shiffrin, ki bo tako morala še vsaj malce počakati na izenačitev rekorda v zmagah z legendarnim Ingemarjem Stenmarkom, ki je v karieri zbral 86 zmag. Tretje mesto je osvojila Hrvatica Zrinka Ljutić (+0,49). Edina slovenska predstavnica v finalu Ana Bucik, ki je bila po prvi vožnji osma, je v drugo nazadovala in zasedla 22. mesto (+2,61). Neja Dvornik je ostala brez finala.

Smučarski svet je bil danes v Špindleruvem Mlynu v pričakovanju izenačitve absolutnega svetovnega rekorda. Američanka Mikaela Shiffrin je namreč lovila svojo 86. zmago za svetovni rekord v karieri. S tem bi izenačila podvig Šveda Ingemarja Stenmarka, ki ima dolgo brado, saj je v veljavi vse od leta 1989, a bo morala 27-letna Američanka na veliki dogodek vsaj še malce počakati. Shiffrinova je bila sicer po polovici preizkušnje v odličnem položaju. V prvi vožnji je bila razred zase, pred Nemko Leno Dürr je imela 67 stotink prednosti za drugo vožnjo in na Češkem je bilo že vse pripravljeno na veliko slavje novega rekorda.

Lena Dürr je na koncu za šest stotink ugnala Američanko Mikaelo Shiffrin, tretje mesto je osvojila Hrvatica Zrinka Ljutić. | Foto: Reuters Lena Dürr je na koncu za šest stotink ugnala Američanko Mikaelo Shiffrin, tretje mesto je osvojila Hrvatica Zrinka Ljutić. Foto: Reuters

A 31-letnica je imela drugačne načrte, saj je v drugo napadla in z izjemno vožnjo prehitela vso konkurenco. Za Nemko je bila to prva zmaga v slalomu in skupno druga v karieri, potem ko je pred desetimi leti dobila mestno paralelno preizkušnjo v Moskvi. Preostalih osem uvrstitev na oder za zmagovalke ima s slalomskih tekem.

Reakcija Mikaele Shiffrin ob prihodu v cilj v drugi vožnji. | Foto: Reuters Reakcija Mikaele Shiffrin ob prihodu v cilj v drugi vožnji. Foto: Reuters

Shiffrinova je v tesnem obračunu na koncu zaostala za šest stotink sekunde in se 134. v karieri zavihtela na stopničke za zmagovalke. Razlog za slavje pa so imeli danes v hrvaški reprezentanci, saj je 19-letna Zrinka Ljutić na koncu osvojila tretje mesto (+0,49). Hrvaška je s tem prvič po 15 letih in Ani Jelušić, ki je nazadnje 25. novembra 2007 stala na tretji stopnički slaloma v Panorami, dočakala tekmovalko med najboljšimi tremi.

19-letna Zrinka Ljutić je prvič v karieri stopila na oder za zmagovalke. | Foto: Reuters 19-letna Zrinka Ljutić je prvič v karieri stopila na oder za zmagovalke. Foto: Reuters

Razočaranje za Ano Bucik

Zadnjo preizkušnjo pred svetovnim prvenstvom je z razočaranjem sklenila Ana Bucik, ki je bila sicer po prvi vožnji na osmem mestu, v drugo pa je izgubila kar 14 mest in slalom končala kot 22. (+2,61).

"Prvi tek je bil boljši kot včeraj  in sem v drugo res želela napasti. Dobro sem začela, potem pa se je zgodila tista napaka, ki me je stala ogromno časa. Tudi pravega ritma po tem nisem več ujela. Nič zato. Treba je iti naprej. Sedaj bo nekaj časa za počitek in nato priprave za svetovno prvenstvo," je v izjavi za Smučarsko zvezo Slovenije dejala Bucikova.

Druga Slovenka na startu Neja Dvornik je zaostala 3,02 sekunde in osvojila 32. mesto. Za finalom je zaostala za deset stotink sekunde.

Alpske smučarke zdaj čakata krajši premor in priprava na svetovno prvenstvo, ki se bo za dekleta v Meribelu začelo 6. februarja z alpsko kombinacijo.