Edin Terzić je lani v Berlinu osvojil nemški pokal. Foto: EPA

Pod Rosejevim vodstvom je ekipa letos osvojila drugo mesto v prvenstvu za Bayernom. Trener se je moral posloviti zaradi slabega nastopa v nemškem pokalu, v katerem je klub izpadel v osmini finala proti drugoligašu St. Pauliju.

Veliko razočaranje so črno-rumeni doživeli tudi v Ligi prvakov, v kateri so se poslovili že po skupinskem delu. V Evropski ligi jo je nato izločil še poznejši finalist tega tekmovanja Rangers iz Glasgowa.

"Konec tedna smo imeli intenzivne pogovore in prepričani smo, da je Terzić prava kadrovska poteza za Borussio. Edin pozna naš klub, okolje, v katerem deluje, pa tudi velik del ekipe, ki jo bo znal motivirati, da bomo navijačem lahko nudili vrhunski nogomet. Športno smo na začetku nove poti, ki jo bomo začeli z velikim veseljem in strastjo," je poudaril športni direktor Sebastian Kehl.

Terzić je ekipo začasno že vodil decembra 2020 po odhodu Luciena Favreja, stabiliziral moštvo in z njim osvojil nemški pokal. V finalu je Borussia odpravila Leipzig s 4:1. Lani poleti ga je nasledil Rose, Terziću pa je bilo zaupano mesto športnega direktorja.

Özcan se iz Kölna seli v Dortmund
Borussia je na svoji spletni strani objavila, da se je okrepila s 24-letnim turškim reprezentantom Salihom Özcanom. Gre za obrambno usmerjenega vezista, ki je v tej sezoni za Köln odigral 34 tekem in dosegel dva gola.