13. 11. 2022,
22.49

1 leto, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,05

Napoli Inter Samir Handanović Jaka Bijol Udinese Sandi Lovrič Lovro Štubljar Petar Stojanović Empoli serie A italijansko prvenstvo

Nedelja, 13. 11. 2022, 22.49

Italijansko prvenstvo, 15. krog

Handanović spremljal strelsko poslastico, derbi Juventusu, Napoli se ne ustavlja

Napoli, Udinese, Sandi Lovrić | Napoli je za 11. zaporedno zmago v serie A s 3:2 premagal Udinese, za katerega igra slovenski dvojec Sandi Lovrić - Jaka Bijol. | Foto Guliverimage

Na uvodni nedeljski tekmi 15. kroga italijanskega prvenstva je Inter Samirja Handanovića, ki je tekmo spremljal s klopi za rezerve, s 3:2 slavil na gostovanju v Bergamu pri Atalanti. Drugi Milan je z 2:1 strl odpor Fiorentinte. Za vodilnim Napolijem, ki je v petek za 11. zaporedno zmago v serie A premagal Udinese, zaostaja osem točk. Juventus je v derbiju kroga s 3:0 - dva gola je prispeval Moise Kean - premagal Lazio in ga po šesti zapored zmagi prehitel na tretjem mestu.

V Bergamu so povedli domači, potem ko je Ademola Lookman v 25. minuti unovčil najstrožjo kazen. Sledil je preobrat, glavno vlogo pri tem je imel Edin Džeko, ki je zadel v 36. in 56. minuti, za nameček pa je v 61. minuti Jose Luis Palomino zatresel lastno mrežo za 3:1. Palomino pa je v 77. minuti zadel tudi "pravo" mrežo za končnih 2:3.

Inter je ugnal Atalanto. | Foto: Reuters Inter je ugnal Atalanto. Foto: Reuters

V soboto je  vodilni Napoli s 3:2 premagal Udinese Sandija Lovrića in Jake Bijola in vknjižil 11. zaporedno zmago v serie A. Neapeljčani so se ob koncu igrali z vodstvom 3:0, a se po zadnjem sodnikovem pisku le veselili polnega plena. Lecce je za drugo zaporedno zmago z 2:0 premagal predzadnjo Sampdorio.

V uvodni tekmi je Empoli, katerega člana sta tudi slovenska legionarja Petar Stojanović in Lovro Štubljar, v petek z 2:0 premagal Cremonese.