Bursaspor Evropski Pokal Eurocup Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija

Sreda, 11. 1. 2023, 19.55

EUROCUP, 10. KROG

Brez prave obrambe in osmi evropski poraz Cedevite Olimpije

2

Bursaspor Cedevita Olimpija | Cedevita Olimpija si je že v prvi četrtini priigrala 18 točk zaostanka. | Foto KK Cedevita Olimpija/Igor Jagić

Cedevita Olimpija si je že v prvi četrtini priigrala 18 točk zaostanka.

Cedevita Olimpija je v evropskem pokalu doživela še osmi poraz. Na gostovanju v Turčiji jo je v sklopu 10. kroga Bursaspor premagal s 111:93. Obrambe praktično ni bilo. A osem tekem pred koncem rednega dela možnosti za končnico ostajajo.

Cedevita Olimpija tudi na tekmi 10. kroga evropskega pokala ni bila v polni postavi. Na gostovanju pri Bursasporju je kljub zvinu gležnja igral Alen Omić, je pa na tribuni obsedel drugi center Karlo Matković (viroza). Doma je ostal Zoran Dragić, ki trenira po prilagojenem programu in naj bi se vrnil čez teden dni, še naprej pa po operaciji z rehabilitacijo nadaljujeta Jan Kosi in Marko Radovanović.

Bursaspor Cedevita Olimpija | Foto: KK Cedevita Olimpija/Igor Jagić Foto: KK Cedevita Olimpija/Igor Jagić Bursa je tekmo začela zelo agresivno v obrambi, na čelu z nekdanjim zmajčkom Zachom Augustom, in po dveh minutah vodila z 10:2. Na drugi strani je ob slabi obrambi Olimpije (le tri osebne napake) zadevala iz vseh položajev. Zadeli so šest trojk (60-odstotno), tudi za dve točki so metali 60-odstotno in imeli že deset asistenc. Tako so domači v prvi četrtini vodili tudi že za 18 točk. Po desetih minutah je bilo na semaforju 30:15.

Druga četrtina je bila za Cedevito Olimpijo le nekoliko boljša. Dobila jo je s 26:25. Približala se je celo na šest točk zaostanka (40:34). Ob polčasu je bila vendarle še vedno visoka razlika 55:41. Toliko točk na obeh straneh predvsem zaradi odličnega meta za tri točke: Bursa deset zadetih iz 19 metrov, Olimpija osem od 15. Pri Ljubljančanih je bil s 16 točkami prvi strelec Yogi Ferrell. "Ni moške obrambe," je po vrnitvi iz slačilnice z jeznim glasom v televizijskem prenosu poudaril Jurica Golemac.

In ni je bilo niti v drugem polčasu, Bursa pa je bila še naprej super razpoložena v napadu. V tretji četrtini je spet dala 25 točk, v zadnji, ko so se zmaji očitno že predali, pa kar 31. Na koncu zmaga Burse s 111:93. V napadu torej Olimpija ni bila tako slaba, kot je bila slaba v obrambi. Kar šest košarkarjev turške ekipe je bilo dvomestnih. Izpostavimo Onuralpa Bitima, ki je dal 20 točk, pa Anthonyja Clemmonsa z 19 točkami, po 18 pa sta jih dala Enes Taskiran in David Dudzinski. Na koncu so imeli 51-odstotni met za tri točke (18/35).

Bursaspor Cedevita Olimpija | Foto: KK Cedevita Olimpija/Igor Jagić Foto: KK Cedevita Olimpija/Igor Jagić Pri Cedeviti Olimpiji so bili dvomestni Yogi Ferrell 23 točk, Josh Adams 20, Amar Alibegović 17, Edo Murić 15 in Alen Omić deset. Iz igre so dobro metali: 55-odstotno za dve in 56-odstotno za tri (13/23).

Osem tekem je še do konca rednega dela evropskega pokala, Cedevita Olimpija je na zadnjem, desetem mestu v skupini A. Zaostanek za osmim mestom, ki kot zadnje vodi v končnico, ni velik, tako da sezona, kljub le dvema zmagama, še ni izgubljena.

"Nismo odgovorili na ta pretep"

"Nismo odgovorili na njihovo agresivnost, na ta pretep. Prepozno smo se vključili v igro. Obrambno nismo bili na pravi ravni, nismo zapirali skoka, njihovih protinapadov," je po tekmi povedal trener Golemac, ki je bil sam v zadnji četrtini izključen. In še enkrat ponovil: "Nismo se fizično odzvali na njhovo agresivnost."

"Igralci Burse so igrali bolj agresivno kot mi. Imeli so veliko odprtih metov. Vse so zadeli. Ukradli so nam veliko žog. Bili so mnogo boljša ekipa. Mi smo se iz tega nekaj naučili," pa je v prvi izjavi povedal kapetan Murić. "Zagotovo je poraz boleč."