179749

Slovenca v Madonni brez točk, do zmage Yule

Avtor: Klemen Verlič
22. 12. 2022, 22.02

Švicar Daniel Yule je zmagovalec drugega slaloma sezone za svetovni pokal alpskih smučarjev v italijanski Madonni di Campiglio. Za osem stotink sekunde je ugnal Norvežana Henrika Kristoffersena, na tretjem mestu pa je z zaostankom 18 stotink končal Nemec Linus Strasser. Slovenca Štefan Hadalin in Tijan Marovt že v prvi vožnji nista prišla do cilja.

Vodilni po prvi vožnji in zmagovalec uvodnega slaloma v francoskem Val d’Iseru Norvežan Lucas Braathen je po slabši finalni vožnji končal tik pod odrom za zmagovalce (+0,27). Peti je bil Avstrijec Manuel Feller, šesti pa njegov rojak Marco Schwarz, ki je v finalu napredoval za 11 mest.

Najboljši čas finalne vožnje je dosegel Šved Kristoffer Jakobsen, ki je s tem pridobil kar 20 mest in končal sedmi. Švicar Loic Meillard, ki je uvodni slalom končal na tretjem mestu, je imel tudi tokrat z drugim mestom iz prve vožnje dobro izhodišče, da se bori za zmago, a je na koncu v finalu storil napako in odstopil.

Hadalin in Marovt pa se tako kot na prvem slalomu tudi tokrat nista prebila v finalno vožnjo. Hadalin je sicer sezono začel z devetim mestom na veleslalomu v Söldnu, na vseh preostalih tekmah pa je vpisal ničlo.

Naslednja tekma za svetovni pokal alpske smučarje čaka v sredo, ko bo na vrsti smuk v Bormiu.

Vir: STA

1

Drobne: Jeseni smo imeli težave v slačilnici, a smo jih rešili (VIDEO)...Več

2

Tavares za Šport TV: Kljub temu, da ne igram več, s svojimi izkušnjami še vedno pomagam ekipi (VIDEO)...Več

3

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več