Slovenski Watergate: tožilstvo zahteva preiskavo ...

Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

0 29.07.2021 19:56:58

Doma remizirale, na Finskem pa so DOMŽALE NAREDILE TOLE!

Martin Metelko
Nogometaši Domžal so na povratni tekmi 2. kroga kvalifikacij za konferenčno ligo v Helsinkih premagali Honko Espoo z 1:0 (1:0). Prva tekma med slovenskim in finskim predstavnikom se je končala z 1:1.

Honka - Domžale 0:1 (0:1)
* Mestni stadion, gledalcev 685, sodniki: Kralović, Štrbo in Weiss (vsi Slovaška).
* Strelec: 0:1 Jakupović (22.).
* Honka: Murray, Aalto, Koski (od 14. Heikkila), Hataka, Levänen (od 60. Savage), J. Voutilainen (od 86. Algeria), Pyyhtiä, Modesto, Kaufmann, Smith (od 60. Arko-Mensah), Dongou.
* Domžale: Mulalić, Šoštarič Karić, Klemenčič, Vuklišević, Žinič (od 89. Dobrovoljc), Husmani, Markuš (od 82. Käit), Alić, Ibričić, Jakupović, Podlogar.
* Rumeni kartoni: Levänen; Markuš, Klemenčič.
* Rdeči karton: /.

Domžalčani so si na Finskem priigrali 3. krog kvalifikacij konferenčne lige in bodo naslednji teden igrale proti boljšemu iz dvoboja med islandskim Hafnarfjördurjem in norveškim Rosenborgom, ki je prvo tekmo v gosteh dobil z 2:0. Izbranci Dejana Djuranovića so na Finskem odigrali korektno tekmo, naprej pa jih je poslal "evrogol" Arnela Jakupovića.

Domžalčani so prvi polčas začeli precej rezervirano, boljše nadaljevanje pa je najprej v 16. minuti napovedal poskus Senijada Ibričića, ko je posredoval domači vratar Tim Murray. Ta pa je šest minut pozneje pobral žogo iz svoje mreže, potem ko ga je z izjemnim udarcem z dobrih 25 metrov ugnal Arnel Jakupović, potem ko je žogo poslal pod prečko.

Nadaljevanje je bilo bolj ali manj v domeni Domžalčanov, ki so prišli do nekaj priložnosti, a jim ni uspelo zadeti. Med drugim je Ibričićev strel v 36. minuti obranil Murray, le nekaj sekund zatem je Tilen Klemenčič z volejem zgrešil cilj, v 40. pa je bil neuspešen še Damjan Vuklišević.

V drugem polčasu je prvi resno zagrozil Rui Modesto, ko je poskusil v 60. minuti malce z leve strani z roba kazenskega prostora, izkazal pa se je Ajdin Mulalić. Domžalčani so vse bolj zgolj pazili na to, da ne bi odprli kakšne prevelike luknje v obrambi, Honka pa je vse bolj pritiskala in v 88. minuti prišla do strela z glavo, ki pa je na domžalsko srečo zgrešil cilj.