Tako dobro je kazalo, a tekma se je končala s porazom domačih

Deli članek:

Zaključena je tekma med Slovenci in Francozi. Slednji so slavili zmago.

Twitter
Bravo, fantje!

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca se je proti Kamerunu v prvem krogu skupinskega dela svetovnega prvenstva danes pomerila z zahtevnim nasprotnikom - Francijo.

Francoski odbojkarji so v prvem krogu v petek ugnali Nemčijo s 3:0 v nizih in skupaj s Slovenijo zasedajo vrh lestvice v skupini D. Francozi veljajo za eno najboljših reprezentanc na svetu, saj so aktualni olimpijski prvaki in zmagovalci lige narodov. V tem tekmovanju so v zadnjih sedmih letih slavili še dvakrat (2015, 2017), trikrat pa so zasedli še mesto med prvimi tremi.

Kaj se je dogajalo na igrišču?

Prvi niz so bili Francozi boljši od naših. Rezultat je bil 25:22. V drugem pa so se izkazali domači odbojkarji, saj so zmagali. So nam bili pa Francozi tik za petami. Rezultat drugega niza je bil 25:22. Vzdušje v Stožicah, kjer se je derbi odvijal, je bilo izjemno.

Tudi tretji niz je bil slovenski; Francoze so naši premagali s 25:23. Četrti pa se je zaključil s 32:34 v prid Francozom. Med olimpijskim prvakom in slovenskimi odbojkarji je prišlo še do petega niza, ki pa so ga Slovenci prav tako izgubili. Francija se je tako veselila zmage z 2:3. Domačim odbojkarjem pa je treba priznati izjemno igro!

Naši fantje bodo morali svojo naslednjo in tudi zadnjo priložnost za napredovanje v osmino finala v torek iskati proti Nemčiji.