Drugi športi

Brez presenečenja v Tivoliju, kjer je ACH proti Modeni osvojil niz

Modena, 08. 02. 2023 20.36 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Prva četrtfinalna tekma pokala Evropske odbojkarske zveze (Cev) med ACH Volleyjem, ki se je v to tekmovanje preselili iz Lige prvakov, in Modeno se je v Tivoliju končala po pričakovanjih. Italijanska ekipa, ki jo vodi nekdanji slovenski selektor Andrea Giani, je upravičila vlogo favoritov in zmagala s 3:1 (18, -17, 16, 22).

Odbojkarji ACH Volleyja so v Tivoliju dobili drugi niz, v preostalih treh pa bili brez možnosti. FOTO: Twitter

V Tivoliju se tokrat ni zbralo toliko gledalcev, kot je bil običaj v ligi prvakov. Počitnice in odsotnost otrok so preprečile, da bi bila dvorana polna, a 1000 gledalcev je vendarle lahko uživalo v mojstrovinah zvezdnikov. Predvsem igralcev Modene, ki imajo v svojih vrstah reprezentante več držav, po zvezdništvu izstopata Francoz Earwin Ngapeth in brazilski organizator igre Bruno.

Že pred tekmo je bilo jasno, da se bodo Ljubljančani, ki so imeli v zadnjem času obilo zdravstvenih težav, težko upirali tretjeuvrščeni ekipi italijanskega prvenstva. So pa se poskušali, celo dobili en niz, niso se predajali niti v četrtem, ki je bil še najbolj izenačen. Varovanci Radovana Gačiča so v njem že zaostali, se v končnici približali, a po izidu 22:23 so zadnji dve točki osvojili Italijani.

Ti so pokazali igro, ki jo je že v reprezentanci Slovenije gojil Giani. Tekmecev so se lotili z dobrimi servisi in blokom. V tem so bili bolj prepričljivi od slovenske ekipe, izstopala pa sta mladi italijanski reprezentant Tommaso Rinaldi, dosegel je pet asov in bil z 18 točkami tudi najučinkovitejši igralec tekme, in srbski bloker Dragan Stanković, ki se je izkazal s petimi bloki.

Povratna tekma bo naslednjo sredo v Modeni.