Žan Vipotnik je trenutno v izjemni strelski formi in je bil glavna nevarnost za gol Celjanov. Dosegel je 11. zadetek na zadnjih sedmih tekmah. Foto: www.alesfevzer.com

Maribor je povedel že v 4. minuti, za vodstvo z 1:0 je mrežo zatresel Ivan Brnić. Z desne strani je po tleh v kazenski prostor podal Jan Repas, Žanu Vipotniku ni uspelo priti do strela, je pa za njim pritekel Brnić in premagal Matka Obradovića za svoj peti zadetek v sezoni.

V 35. minuti je na 2:0 povišal Žan Vipotnik. Po levi strani je v kazenski prostor prodrl Brnić in podal pred vrata, tam pa je najboljši strelec lige (14 golov) iz bližine brez težav preusmeril žogo v mrežo.

Celjani so najbolj zapretili v 14. minuti, ko je bil najvišji v skoku Damjan Vuklišević in žogo poslal proti zgornjemu kotu, a je s sijajno obrambo izenačenje preprečil Ažbe Jug. Čisto na začetku tekme je pred vrati zgrešil Aljoša Matko.

Drugi polčas je bil manj zanimiv, domači so brez težav nadzorovali potek tekme. Razmerje v strelih v okvir vrat je bilo 6:1.

Že v 32. minuti je moral z igrišča predčasno Gregor Sikošek, ki si je poškodoval koleno. Kako huda je poškodba, še ni znano.

Maribor prepričljivo boljši od Celja

Olimpija beži za 14 točk

Jeseni sta se štajerska kluba obakrat razšla brez zmagovalca. Najprej avgusta v 6. krogu, ko se je obračun v Mariboru končal z 2:2, nato še v 15. krogu konec oktobra, ko je zmago vijoličastih na stadionu Z'dežele v 94. minuti odnesel gol Vukliševića (3:3).

Mariborčani so po zmagovitem uvodu v spomladanski del v prejšnjem krogu 'le' remizirali v Domžalah (1:1), zato so si želeli znova osvojiti poln izkupiček točk, s katerim vsaj za silo še držijo stik z vodilno Olimpijo. Ta je v soboto z 0:1 ugnala Koper. Razlika med vodilnima moštvoma pred zadnjo tretjino prvenstva je velikih 14 točk.

Maribor še na drugi tekmi zapored ni mogel računati na Josipa Iličića, ki je proti Olimpiji prejšnjo nedeljo (2:0) prejel rdeči karton. Pri Celju je zaradi kartonov manjkal Nino Kouter. Kaznovana sta bila tudi oba trenerja, Damir Krznar in Roman Pilipčuk.

Derbi kroga se je začel z minuto molka v spomin na umrlega nekdanjega nogometaša tako Maribora kot Olimpije Antona Čeha, očeta nekdanjega reprezentanta Aleša Čeha.

Zadetka s tekme Gorica - Domžale

Junaka Domžal Brecl in Strajnar

Novogoričani, ki so v pričakovanju novega trenerja (vajeti naj bi prevzel Edy Reja), so še 15. tekmo zapored končali brez zmage. Za zmago Domžal sta zadela bočna branilca Amadej Brecl in Mark Strajnar.

Brecl je Matevža Dajčarja, debitanta v goriških vratih po poškodbi Uroša Likarja, premagal v 36. minuti iz bližine po podaji Franka Kovačevića. Žogo je poslal pod prečko.

Gorica je imela v 52. minuti izjemno priložnost za izenačenje, ko je po kotu z glavo streljal Miroslav Iličić, Ajdin Mulalić pa se je dobro odzval in žogo odbil v prečko.

Domžalčani so vodstvo povišali v 68. minuti. Strajnar je lepo stekel v kazenski prostor in malce z leve strani žogo poslal v mrežo tik ob nasprotni vratnici.

Sorodna novica Kvesić se je odkupil za zgrešeno enajstmetrovko in zabil za zmago Olimpije

Prva liga Telemach, 24. krog

MARIBOR - CELJE 2:0 (2:0)
3200; Brnić 4., Vipotnik 35.

Maribor: Jug, Milec (46./Žinič), Watson, Šoštarič Karič, Sikošek (32./Guerrico), Antolin (57./Kronaveter), Repas, Božić (78./Božičković), Tolić (78./Laušić), Brnić, Vipotnik.

Celje: Obradović, Karničnik (46./Ajhmajer), Vuklišević, Zec, Milić, Zabukovnik (59./Bizjak), Popović (46./Matić), Vrbanec, Bobičanec (85./Mačak), Matko, Ikwuemesi (46./Bajde).

Sodnik: Rade Obrenović (Ljubljana)

GORICA - DOMŽALE 0:2 (0:1)
200; Brecl 36., Strajnar 68.

Gorica: Dajčar, Selimović, Cerovec, Agić, Brekalo (46./Mlakar), Krajnc (62./Jukić), Ankrah (46./Hrka), Ahmetaj, Petrović, Kolobarić, Karrica (od 46. Iličić).

Domžale: Mulalić, Đurić, Nwankwo, Strajnar, Brecl (46./Podlogar), Hodžić, Husmani, Markuš, Kovačević (75./Vuk), Repas (88./Pišek), Barišić (61./Hasanbegović).

2000; Kvesić 51.
Kvesić (Olimpija) je v 45. minuti zapravil 11-m. Golubović je njegov strel ubranil.

OLIMPIJA          24 18  3  3 46:22 57
MARIBOR           24 13  4  7 51:28 43
CELJE             24 11  8  5 36:29 41
DOMŽALE           24 10  8  6 36:29 38
KOPER             24 10  6  8 34:24 36
MURA              24  8 10  6 34:29 34
BRAVO             24  6  5 14 21:24 23
KALCER RADOMLJE   24  3 10 11 18:44 19