Smučarski skoki

Lindvik najboljši na veliki skakalnici, Timi Zajc z najboljšim rezultatom na Olimpijskih igrah

M.M./STA
12. 2. 2022, 13.52
Posodobljeno: 12. 2. 2022, 14.01
Deli članek:

Norveški smučarski skakalec Marius Lindvik je v Pekingu osvojil naslov olimpijskega prvaka na veliki skakalnici. Drugi po prvi seriji je v finalu preskočil tudi vodilnega po polovici tekme, zmagovalca na srednji napravi Japonca Ryoyuja Kobayashija na drugem mestu.

Dobri slovenski nastopi so odličen obet za zadnjo skakalno tekmo teh iger.

Na tretje mesto je s šestega po polovici tekme skočil vodilni skakalec to zimo v svetovnem pokalu, Nemec Karl Geiger.

Po prvi seriji so imeli slovenski skakalci odlično izhodišče; Timi Zajc je bil tretji in je za prvim mestom zaostajal za 6,3 točke, v finalu pa se mu skok ni posrečil; daljava 130,5 metra je bila dovolj za šesto mesto.

Peter Prevc, 13. po prvi seriji, ki mu je boljše izhodišče odnesel slab doskok, je v finalu napredoval na deseto mesto, Lovro Kos je bil enajsti, Cene Prevc pa dvanajsti.

Po današnji tekmi skakalce na letošnjih zimskih igrah čaka le še ena tekma za odličja. V ponedeljek se bodo prav tako na veliki skakalnici v centru Zhangjiakou pomerili še na moštveni preizkušnji, na kateri bodo spet med favoriti za olimpijski naslov.