Na eni strani razočarani Niklas Süle, na drugi navdušena Wesley Fofana in Graham Potter. Foto: Reuters

Londončani so na Stamford Bridgeu povedli v 43. minuti, ko je po podaji Bena Chilwella z leve strani v kazenski prostor Raheem Sterling pri poskusu strela z levico najprej zgrešil žogo, takoj zatem pa se je prebil mimo Marca Reusa in udaril po žogi z desnico ter jo iz bližine poslal pod prečko.

Na začetku drugega polčasa je Chillwell znova podal, žoga pa je na robu kazenskega prostora v roko zadela Mariusa Wolfa. Nizozemski sodnik Danny Makkelie se je po ogledu videoposnetka ob protestih Dortmundčanov odločil za 11-metrovko, z nje pa je v 53. minuti na 2:0 povišal Kai Havertz.

Nemški napadalec je z bele pike najprej zadel vratnico, a je nato izvajal strel še enkrat, saj so iz sobe za VAR opozorili, da je nekdo izmed gostov prehitro stekel v kazenski prostor. Havertz se je znova odločil za strel ob levi vratnici Alexandra Meyerja, a je bil uspešnejši.

Raheem Sterling v objemu soigralcev. Foto: Reuters

Svoje delo dobro opravil tudi vratar Kepa

Chelsea, evropski prvak izpred dveh let, je tako nadomestil minimalen zaostanek s prve tekme v Dortmundu pred tremi tedni (1:0) in se veselil velikega uspeha, saj je bil v zadnjih mesecih v globoki krizi.

V prvem polčasu je tako kot v Nemčiji zapravil več lepih priložnosti (Havertz je zadel vratnico, nevarno so zapretili še Joao Felix, Kalidou Koulibaly in Sterling), olajšanje pa dočakal tik pred odmorom.

Pri gostih je zaradi poškodbe stegenske mišice med drugim manjkal strelec s prvega srečanja Karim Adeyemi. Edino priložnost v prvem delu je imel v 17. minuti Reus, ki je lepo meril čez živi zid s prostega strela z dobrih 20 metrov, a se je Kepa Arrizabalaga izkazal s parado in obrambo. V 58. minuti je iz ugodnega položaja iz bližine Jude Bellingham streljal malo mimo vrat. Sedem minut pozneje pa je po nevarnem poskusu Wolfa z desne strani žogo odbil Kepa. Španec je brez težav ustavil tudi preslab strel istega igralca v 95. minuti s 15 metrov.

Potter si je oddahnil

Borussia sicer blesti v nemškem prvenstvu, kjer po novem letu ni oddala še niti točke in je na vrhu lestvice ujela Bayern. V vseh tekmovanjih je skupaj nanizala deset zmag zapored.

Pozimi zelo zapravljivi Chelsea je padel na 10. mesto v Premier ligi, hitro je izpadel iz obeh pokalnih tekmovanj, ostala je le še Liga prvakov, kjer pa naloga ni bila lahka. Trener Graham Potter si je zdaj vsaj za nekaj časa oddahnil, saj se je v soboto tudi v angleškem prvenstvu po dolgem času s svojimi varovanci veselil zmage, ko so z 1:0 ugnali Leeds.

Tekma se je sicer začela z 10-minutno zamudo, ker je avtobus z nogometaši Borussie pozno prišel na stadion.

Kai Havertz je dvakrat streljal z 11-metrovke, v drugo je bil uspešen. Foto: Reuters

Osmina finala, povratne tekme

BENFICA – Club Brugge 5:1 (2:0) 2:0
Rafa Silva 38., Ramos 45.+2, 57., Joao Mario 71./11-m, Neres 77.; Meijer 87.

Benfica: Vlachodimos, Bah (63./Gilberto), Antonio Silva (88./Verissimo), Otamendi (74./Morato), Grimaldo, Florentino, Chiquinho (63./Neres), Aursnes, Joao Mario (74./Neves), Rafa Silva, Goncalo Ramos.

Club Brugge: Mignolet, Mata (62./Odoi), Mechele, Sylla, Meijer, Sowah (74./Nusa), Nielsen, Vanaken (74./Rits), Buchanan, Jaremčuk (62./Jutgla), Lang (46./Onyedika).

Sodnik: Halil Umut Meler (Turčija)

CHELSEA – Borussia Dortmund 2:0 (1:0) 0:1
Sterling 43., Havertz 53./11-m

Chelsea: Kepa, Fofana, Koulibaly, Cucurella, James, E. Fernandez (87./Zakaria), Kovačić (83./Pulišić), Chilwell, Joao Felix (67./Gallagher), Havertz, Sterling (83./Loftus-Cheek).

Borussia (D): Meyer, Wolf, Süle, Schlotterbeck, Guerreiro, Can, Bellingham, Özcan (64./Bynoe-Gittens), Brandt (5./Reyna), Reus, Haller (77./Malen).

Sodnik: Danny Makkelie (Nizozemska)

Navijači Borussie Dortmund na tribunah Stamford Bridgea. Foto: Reuters

Sorodna novica Adeyemi presprintal več kot pol igrišča za gol in zmago Borussie Dortmund