Lewandowski dvakrat v polno za nove tri točke Barcelone

Barcelona, 17. 09. 2022 19.09 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Barcelona se je po zmagi v šestem krogu španskega nogometnega prvenstva nad Elchejem s 3:0 prebila na vrh lestvice in ima točko več od madridskega Reala, ki se bo v derbiju kroga na stadionu Wanda Metropolitano pomeril z Atleticom iz Madrida. Nastop slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka je zaradi poškodbe pod vprašajem.

Statistika tekma: Barcelona vs. Elche
Statistika tekma: Barcelona vs. Elche FOTO: Sofascore.com

Barcelona je po uvodnem remiju proti Rayu Vallecanu dosegla same zmage v domačem prvenstvu, v nizu so padli Real Sociedad, Valladolid, Sevilla, Cadiz in nazadnje še zadnjeuvrščeni Elche.

Pri katalonskem velikanu je znova blestel Poljak Robert Lewandowski, ki je dosegel dva gola, s skupno osmimi pa je daleč pred vsemi na lestvici strelcev v "la ligi". Poleg "poljskega stroja za gole", ki je zadel v 34. in 48. minuti, se je med strelce vpisal še Nizozemec Memphis Depay (41.).

Na današnji prvi tekmi je Mallorca z golom Pabla Maffea v 25. minuti ukanila Almerio z 1:0, medtem ko je Cadiz že v petek v gosteh premagal Valladolid z 1:0. Edini gol je v izdihljajih tekme, v drugi minuti sodniškega podaljška, dosegel nekdanji španski reprezentant Alvaro Negredo.