Atletico je skozi šivankino uho ujel osmino finala Lige prvakov. Foto: Reuters

Recept za španske prvake je bil jasen, potrebovali so zmago pri Portu, ki je bil pred zadnjim krogom na drugem mestu. Ob polčasu sta mreži še mirovali, Španci so povedli v 56. minuti. Po podaji iz kota je žoga na oddaljeni vratnici prispela do Antoina Griezmanna, ki je bil natančen.

Kar trije rdeči kartoni
V živčnem zaključku je sodnik Clement Turpin pokazal kar tri rdeče kartone. Najprej je bil pri gostih zaradi grobega prekrška izključen Yannick Carrasco. Gostitelji so imeli igralsko prednost le nekaj minut, saj je bil hitro izključen Wendell, na klopi pa je enak karton dobil še rezervni vratar Marchesin. Španci so dva odrešilna gola dali popolnoma ob koncu tekme, v šesti minuti sodnikovega podaljška pa so Portugalci dosegli tolažilni gol prek 11-metrovke.

Oblak dobro branil, nato Atleticu steklo tudi v napadu
Mohamed Salah je v odlični strelski formi. Foto: Reuters

Redsi pomagali Atleticu
Liverpool je v Milanu slavil z 2:1. Gostitelji so povedli v 29. minuti, ko so sploh prvič prišli v kazenski prostor tekmecev. Takumi Minamino je slabo posredoval pred svojimi vrati, vratar Alisson je instinktivno odbil, Fikayo Tomori pa je žogo zatlačil v mrežo.

Oba gola po odbitkih
Redsi so izenačili le nekaj minut pozneje, ko je s 15 metrov udaril Alex Oxlade-Chamberlain, na pravem mestu je bil Mohamed Salah, ki je žogo poslal v nebranjeni del. Za Egipčana je to 20. gol sezone. Liverpool je povedel v 54. minuti, znova po odbitku. Tokrat je napako v italijanski obrambi zakrivil Tomori, streljal je Sadio Mane, odbitek pa je v mrežo pospravil Divock Origi.

Kroos je dosegel prvi gol v Madridu. Foto: Reuters

Real in Inter za prvo mesto
V skupini D sta si napredovanje že prej zagotovila Real Madrid in Inter, ki sta v španski prestolnici med seboj obračunala za prvo mesto. Španci so slavili z 2:0. Povedli so v 17. minuti, ko je z 20 metrov mojstrsko udaril Toni Kroos, žoga je poletela mimo Samirja Handanovića in ob vratnici končala v mreži. Tik pred koncem polčasa bi gostitelji lahko podvojili prednost, ko je Rodrygo zadel prečko. Beli balet je drugi zadetek dosegel ob koncu tekme, ko je rezervist Marco Asensio po vsega minuti igre ugnal Handanovića. Udaril je na robu kazenskega prostora z desne strani, žoga pa se je od vratnice odbila za golovo črto.

Kevin Kampl je igral vso tekmo, v prvem polčasu je prejel rumeni karton. Foto: Reuters

Leipzig ostaja v Evropi
V skupini A je bilo že prej jasno, da bo prvi Manchester City, drugi pa PSG. Za tretje mesto in s tem preboj v Evropsko ligo sta se borila Leipzig in Club Brugge. Uspešnejši so bili Nemci, ki so na svojem igrišču premagali Manchester City z 2:1. Kevin Kampl je za zmagovalce odigral vso tekmo.

Mbappe odvzel Messiju rekord
Na drugi tekmi je PSG zlahka ugnal Brugge, po dva gola sta za zmagovalce dosegla Kylian Mbappe in Lionel Messi. Oba pa sta povezana z rušenjem rekorda – Mbappe je namreč s tem postal najmlajši nogometaš, ki je v tem tekmovanju dosegel 30 golov. Na dan tekme je bil namreč star 22 let in 352 dni, rekord pa je odvzel prav Messiju, ki je ob svoji tretji desetici štel 23 let in 131 dni.