PSG na kolena spravil Lorient

Pariz, 03. 04. 2022 22.54 |

N.M., STA
5

V 30. krogu francoske nogometne lige so Parižani močno nadigrali Lorient. Zadeli so Neymar, Kylian Mbappe in Lionel Messi. Tako Brazilec kot Francoz sta prispevala po dva zadetka, Argentinec je nato pristavil še enega in končni rezultat je bil 5:1. Za goste je zadel Terem Moffi. Parižani so tako svojo prednost na lestvici povečali za 12 točk.

Statistika tekme
Statistika tekme FOTO: Sofascore.com

Parižani so po visokem porazu proti Monacu (0:3) v 30. krogu strnili vrste in pred domačimi navijači vpisali 21. zmago v sezoni.

Zanjo so bili zaslužni največji zvezdniki ekipe. Prvi zadetek je v 12. minuti dosegel Neymar, Kylian Mbappe je postavil izid polčasa v 28. minuti, po znižanju gostov prek Terema Moffija v 56. minuti je Mbappe drugič zadel v 67. minuti. Na 4:1 je šest minut kasneje povišal Lionel Messi, ob izteku rednega dela tekme pa je piko na i z drugim golom postavil Neymar.

Na vrhu lestvice ima PSG osem krogov pred koncem 68 točk oziroma 12 točk naskoka pred najbližjimi zasledovalci. Drugi je Marseille, ki je današnji s sobote prestavljeni obračun proti St. Etiennu dobil s 4:2. Tretji je Rennes, ki ima 53 točk, Strasbourg in Nica pa na četrtem oziroma petem sledita z 51 točkami.

Strasbourg je danes z 1:0 ugnal Lens, Nica pa je v soboto remizirala proti Rennesu (1:1). Šesti Monaco (47 točk) je z 2:1 v gosteh ugnal moštvo Metza. Lanski prvak Lille si je v soboto razdelil točke proti zadnjemu Bordeauxu (0:0) in ostaja točkovno izenačen z Monacom.