V New Yorku zadnje slovensko slovo v posamični konkurenci

Po Tamari Zidanšek in Aljažu Bedenetu je odprto prvenstvo ZDA v tenisu v 1. kolu končala tudi Kaja Juvan, ki je izgubila proti španski kvalifikantki.
Fotografija: Kaja Juvan je imela ugoden žreb v New Yorku, a je bila Španka Španka Cristina Bucsa po slabi uri in pol boljša. FOTO: Gonzalo Fuentes/Reuters

Slovenska teniška igralka Kaja Juvan je končala posamične nastope na odprtem prvenstvu ZDA v New Yorku. Od 21-letne Ljubljančanke je bila v uvodnem krogu boljša Španka Cristina Bucsa, ki je po uri in 26 minutah zmagala s 6:4 in 6:4.

V dvoboju 68. igralke na lestvici WTA iz Slovenije in 118. iz Španije je smetano pobrala teniška igralka s Pirenejskega polotoka, ki se je na letošnji zadnji turnir za grand slam prebila prek kvalifikacij.

Ljubljančanka je že v uvodni igri izgubila svoj začetni udarec, tega primanjkljaja pa ni mogla nadoknaditi vse do konca prvega niza, ki ga je izgubila s 4:6.

Uvod v drugi niz je bil preslikava prvega, Juvanova je znova izgubila svoj servis in zaostala z 0:2, a se nato le zbrala in v šesti igri tudi sama odvzela servis tri leta starejši tekmici iz Španije ter izenačila na 3:3.

V razburljivem in izenačenem nadaljevanju so odločale malenkosti, v prelomnih trenutkih drugega niza pa je Španka prikazala bolj preudarno predstavo. Pri izidu 4:4 je Juvanova, ki je na dvoboju naredila 34 neizsiljenih napak, njena tekmica pa le 20, znova izgubila igro na svoj servis. V deseti igri je podpisala kapitulacijo, čeravno je imela kar dve priložnosti za izenačenje, a je obe zapravila.

Juvanova se je v letih 2020 in 2021 prebila v drugi krog turnirja za grand slam v velikem jabolku, tokrat pa je izpadla po prvem posamičnem dvoboju. Pred njo sta se v uvodnem krogu poslovila tudi Tamara Zidanšek in Aljaž Bedene. Zidanškovo je izločila Američanka Elizabeth Mandlik, ki je zmagala s 5:7, 7:6 (3) in 6:4, za Bedeneta pa je bil usoden Argentinec Pedro Cachin, po treh urah in 47 minutah je slavil s 6:4, 6:3, 5:7, 1:6 in 7:6 (6).