Armani Milano Anadolu Efes Bayern München Baskonia CSKA Moskva Real Madrid Barcelona Žan Mark Šiško Evroliga

Evroliga, 1. krog

Šiško za uvod za las prekratek

KK Cedevita Olimpija : Bayern Basketball, Žan Mark Šiško | Žan Mark Šiško je dosegel pet točk. | Foto Žiga Zupan/Sportida

Žan Mark Šiško je dosegel pet točk.

Začela se je nova sezona košarkarske evrolige. Med udeleženci prvih tekem prvega kroga je bil v četrtek na delu tudi edini slovenski predstavnik v tem tekmovanju v sezoni 2021/22. Žan Mark Šiško je z Bayernom gostoval pri Maccabiju iz Tel Aviva in izgubil z 68:69. Branilci naslova, košarkarji Anadolu Efesa, so klonili proti Real Madridu.

Žan Mark Šiško
Sportal Lani trije, letos samo en

Bayern je v tretji četrtini nadoknadil zaostanek, v tesni končnici pa je zmago izgubil po zadetih prostih metih domačih pol minute pred koncem za točko naskoka, nato pa so gostje zgrešili dva meta za tri točke. Žan Mark Šiško je na prvi tekmi elitne konkurence dosegel pet točk v 18 minutah, dodal jim je še po en skok in podajo.

Evroliga, 1. krog:

Četrtek, 30. september:
Monaco : Panathinaikos  75:63
Anđušić 17; Papapetrou 16.

Maccabi Tel Aviv : Bayern München 69:68
Wilbekin 28; Thomas 15 (7 skokov), Žan Mark Šiško 5 točk (1/1 za 2, 1/2 za 3), 1 skok, 1 asistenca, 2 izg. žogi v 18:06.

Armani Milano : CSKA Moskva 84:74
Rodriguez in Shields po 17; Lundberg 13.

Real Madrid : Anadolu Efes 82:69