Leja Glojnarič se je domov vrnila z dvema zlatima medaljama. Foto: ZŠIS-POK

Vse štiri medalje sta osvojili atletinji Leja Glojnarič, ki je bila zlata v mnogoboju in skoku v višino, ter Iris Breganski, ki se je v istih disciplinah okitila z bronom.

Marino Kegl je teniški turnir sklenil na četrtem mestu, Tadej Enci je v teku na 400 metrov zasedel 11. mesto, v teku na 400 metrov pa je zaradi padca v polfinalu ostal brez uvrstitve.

Nazadnje so bili Slovenci tako zelo uspešni na zimskih olimpijskih igrah gluhih leta 1995 na Finskem, ko so Samo Petrač, Lojzka Meglič in Sabina Hmelina osvojili sedem kolajn v alpskem smučanju.

"Odlični športni rezultati na olimpijadi v Braziliji so lepa promocija parašporta v Sloveniji, hkrati pa spodbuda za vse mlade ljudi, da se vključijo v šport, ki je pomemben most za socializacijo invalidov v družbo," je na sprejemu povedal predsednik Zveze za šport invalidov Slovenije Paraolimpijskega komiteja Damijan Lazar.