Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

STA
STA
0 04.02.2022 22:21:09

Maribor Branik - Celje Pivovarna Laško 24:30 (12:12)

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na današnji vnaprej igrani tekmi 14. kroga lige NLB v gosteh premagali mariborski Branik s 30:24 (12:12).

* Dvorana Lukna, sodnika: Marinković in Vidali.
* Maribor Branik: Milačić, Strašek, Planinšek 6, Dosedla 1 (1), Veselinovič 1, Sok 2, Kovačec, Jerenec 2, Janc 6 (1), Košec, Gregorič 1, Blagotinšek 2, Budja 2, Hedl 1.
* Celje Pivovarna Laško: Bojić, Gaberšek, Strmljan, Terzić, Mazej 4, Razgor 4 (4), Cokan 6, Poteko 1, Ivanković 1, Čepić 1, Kodrin 2, Žabić, Mlakar 6, Vlah 5 (3), Suholežnik.
* Sedemmetrovke: Maribor Branik 5 (2), Celje Pivovarna Laško 9 (7).
* Izključitve: Maribor Branik 8, Celje Pivovarna Laško 8 minut.
* Rdeči karton: Blagotinšek (21.).

Po več kot poldrugem mesecu premora zaradi moškega evropskega prvenstva na Slovaškem in Madžarskem so danes oživela slovenska rokometna igrišča. Na uvodni tekmi 14. kroga lige NLB so vodilni Celjani v štajerski prestolnici dosegli trinajsto zmago v sezoni, ob dveh tekmah več pa imajo pet točk prednosti pred drugouvrščenimi Trebanjci.

Izbranci gostujočega trenerja Alema Toskića so šele v končnici tekme zlomili odpor trdovratnih Mariborčanov. V 46. minuti je bila tekma povsem odprta (20:21), nato pa so v Lukni zagospodarili rokometaši iz knežjega mesta in štiri minute kasneje gostiteljem ušli na štiri gole (21:25). Lepe zaloge v zadetkih v končnici niso zapravili, varovance domačega trenerja Luke Žvižeja so imeli vseskozi pod nadzorom, v 56. minuti so si priigrali tudi najvišje vodstvo na tekmi (29:22).

Pri celjski ekipi sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Tim Cokan in Žiga Mlakar, pri mariborski pa Nejc Planinšek in Mitja Janc. Vsi so dosegli po šest golov.

Druge tekme 14. kroga bodo na sporedu konec prihodnjega tedna. V petek, 11. februarja, bo tekma Urbanscape Loka - Jeruzalem Ormož, dan kasneje pa še Koper - LL Grosist Slovan, Herz Šmartno - Riko Ribnica, Sviš Ivančna Gorica - Ljubljana, Dobova - Slovenj Gradec 2011 in Gorenje Velenje - Trimo Trebnje.