Celjani 26. dvignili pokal za naslov državnih prvakov (VIDEO)

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v zadnjem krogu lige NLB v gosteh premagali Slovenj Gradec z 31:23, nato pa dvignili pokal za naslov državnih prvakov.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so zaznamovali sezono 2022/23 ter osvojili 26. naslov državnih prvakov in 22. naslov pokalnih zmagovalcev. Edini “spodrsljaj” na domači sceni so doživeli v začetku sezone, ko so po izvajanju sedemmetrovk izgubili superpokalno tekmo proti Velenjčanom.

Na Koroškem današnji poraz proti “gospodarjem” slovenskih rokometnih igrišč ni prinesel slabe volje, z bojevitimi in srčnimi predstavami so sezono 2022/23 končali v zgornji polovici razpredelnice – na šestem mestu.

Večji del prvega polčasa je minil v enakovredni predstavi, v končnici prvega dela tekme pa so zagospodarili Celjani in se na veliki odmor odpravili s prednostjo štirih golov (15:11). Rokometaši iz mesta grofov v drugem polčasu niso popustili, vseskozi so bili korak ali dva pred Korošci.

V gostujoči ekipi sta bila najbolj učinkovita Tim Cokan s sedmimi in Stefan Žabić s šestimi goli, v domači pa Vid Levc s šestimi zadetki.