Gostje so pomemben korak k zmagi naredili že v prvem polčasu. Po odločnem uvodu, ko so po 6:43 minute igre prišli do vodstva s 15:9, so v zaključku druge četrtine kronali izjemno kroženje žoge v napadu za prvo vodstvo z dvomestnim številom točk. Z razliko 10 točk v korist Heliosa sta moštvi tudi odšli na odmor.

V uvodu drugega polčasa pa so Domžalčani našli še višjo predstavo in pri 74:56 ob zadetem metu za tri točke Bineta Prepeliča ob koncu tretje četrtine nakazali, da domačinom več ne bodo pustili blizu. V zadnji četrtini so sicer nekoliko stopili s stopalke za plin, a razlika je vseskozi ostala dvomestna.

Ob ekipni igri so na koncu kar štirje igralci prve postave Heliosa dosegli dvomestno število točk. Blaž Mahkovic je bil z 19 točkami ob 83-odstotnem metu iz igre prvi strelec. Carlbe Lee Ervin je dosegel 16 točk in osem skokov, Prepelič pa 13 točk.

Za domačine, ki so z 38:32 izgubili bitko za odbite žoge, je bil najbolj razpoložen Luka Lapornik s 15 točkami.

Terme boljše od Olimpije
Košarkarji Term Olimia so premagali pomlajeno zasedbo Cedevite Olimpije, ki je v Podčetrtek pripotovala z vsega osmimi igralci (85:76).

Kljub temu so se mladi Ljubljančani - nastopilo je le šest igralcev - uspešno kosali z veliko bolj izkušenimi gostitelji, ki so v ospredje prišli šele v drugi polovici tekme. Zmagali so z devetimi točkami prednosti, kar je skoraj tudi najvišja razlika ene ali druge ekipe na celi tekmi.

Simo Atanacković je dosegel 22 točk (trojke 5:8, 9 skokov), osemnajst jih je dodal Sandi Čebular (met 7:13), pri gostih pa sta bila najbolj učinkovita Dan Duščak z 21 točkami (met 8:12, 7 podaj) in Žiga Daneu (16 točk, met 8:10).