Kopru je pošla sapa

Rumeno-modri so v petih dneh zapravili veliko prednost na lestvici. Po uvodnem remiju in šestih zaporednih zmagah so doma presenetljivo dvakrat izgubili. V nedeljo jih je načel Bravo, danes pa dotolkel še Aluminij. Tabor pod taktirko Dušana Kosića nadaljuje pozitiven niz. Z remijem proti Muri nihče v domačem taboru ni bil nezadovoljen.

Marko Krivičić (št. 23, ob njem je Tomi Horvat) je že v četrti minuti
domače povedel v vodstvo. Foto: Matej Glavina
Marko Krivičić (št. 23, ob njem je Tomi Horvat) je že v četrti minuti domače povedel v vodstvo. Foto: Matej Glavina
Koper : Aluminij 1:3 (1:1)

Stadion Bonifika, gledalcev 400 sodnik Matković. Strelci: 1:0 Osuji (22), 1:1 Prša (45), 1:2 G. Pečnik (48), 1:3 Đerlek (50).

Koper: Adam, Palčič, Žužek, Novoselec, Viler, Guberac (od 60. Jelić Balta), Varešanović (od 55. Vešner Tičić), Oštrek (od 55. Colley), Parris (od 69. Simić), Barišić (od 69. Bešir), Osuji.

Aluminij: Janžekovič, G. Pečnik (od 90. Bizjak), Azemović, Martić, Krefl (od 32. Ploj), Bolha, Nkama, Prša, Đerlek, Brest (od 73. Pušaaver), Kadrić (od 90. Kidrič).

Rumeni kartoni: Žužek, Jelić Balta, Bešir; Prša, Nkama, Kadrić. Rdeči karton: Martić (90.).

KOPER Čeprav so v prvem polčasu zapravili številne priložnosti, so jih s tremi goli v razmaku petih minut ugnali zdesetkani Kidričani, ki so imeli na klopi vsega pet rezervistov. Primorci so imeli v deveti minuti prvo lepo priložnost, ko je Maks Barišić izgubil dvoboj z Luko Janžekovičem, malce pozneje pa je bil Aluminijev vratar na mestu še po nevarnem strelu Bedeja Osujija z roba kazenskega prostora. Po prevladi je Koper povedel v 22. minuti: Mitja Viler je z leve strani podal pred vrata, Osuji pa je bil za malenkost hitreje pri žogi kot Janžekovič ter jo usmeril v mrežo. Vratar gostov je moral posredovati tudi v 28. minuti, ko so domači po strelu z desne strani celo zatresli vratnico, v 32. minuti pa je Janžekovič ustavil še strel Kaheema Parrisa. Čeprav so Koprčani ves polčas Aluminiju prepustili le drobtinice, pa so Kidričani tik pred koncem prvega dela izenačili. Z leve strani je podal rezervist Aljaž Ploj, z glavo pa je zadel Roko Prša. Takoj na začetku drugega polčasa pa so gostje hitro utišali Bonifiko. Po strelu z desne strani kazenskega prostora je za vodstvo Aluminija poskrbel Gašper Pečnik, zmedeno koprsko obrambo pa je kmalu zatem s strelom je z roba kazenskega prostora dotolel Armin Đerlek. Do konca tekme so gostitelji prevladovali, a so bili najbližje novemu zadetku goistje, saj je Đerlek v 88. minuti zadel še prečnik.NR

CB Tabor Sežana : Mura 1:1 (1:1)

Stadion Rajka Štolfe, gledalcev 400 sodnik Perić (Kranj) 5,5. Strelca - 1:0 Krivičić (4), 1:1 Maroša (7). Cherrybox Tabor Sežana: Koprivec 5,5, Salkić 6,5, Briški 6,5 (od 52. Urh 6,5), Nemanič 7, Ristić 6 (od 66. Guerrico 6,5), Mihaljević 6 (od 66. Mavretič 6,5), Doukoure Grobry 6, Krivičić 6,5, Bongongui 6 (od 61. Kosi 6,5), Stančič 6, Kouao 6,5 (od 62. Kljun 6,5). Trener: Dušan Kosić. Mura: Obradović 6, Karamarko 6,5, Maruško 6, Karničnik 6, Lorbek 6,5, Horvat 6,5, Pucko 6, Kous 6, Lotrič 5,5 (od 75. Kozar-), Škoflek 6 (od 62. Mulahusejnović 6), Maroša 6,5 (od 84. K. Cipot). Trener: Ante Šimundža. Rumeni kartoni: Bongongui, Doukoure Grobry; Maruško, Horvat.

Tako Dušan Kosić kot Ante Šimundža sta nekoliko premešala postavi, nekoliko bolj Mura, ki ima večji nabor igralcev. Pri Taboru je zaradi poškodbe iz prve postave izostal Jakoslav Stanković, priložnost sta dobila Marko Ristić in Dominik Mihaljević. Pri Muri je Šimundža rošade opravil v napadalnem delu, nato je v drugem delu v igro vstopil rekonvalescent Nardin Mulahusejnović, medtem ko je Luka Bobičanec ostal doma.

Edina zadetka sta padla v nepričakovanem trenutku. Tabor je povedal že v četrti minuti iz navidez nenevarnega strela proti golu. Proti pričakovanjem se je žoga po strelu Marka Krivičića počasi odkotalila za hrbet gostujočega vratarja Matka Obradovića. Očitno ga je zmedel Rodrigue Bongongui, ki je čakal na soigralčevo podajo.

Tudi ekspresno izenačenje Mure je bilo podobno, le da je takrat gostom do zadetka pomagal Jan Koprivec. Vse se je razpletlo po prostem strelu Tomija Horvata, ki ga je sicer sežanski čuvaj mreže ujel, potem pa žogo spustil iz rok. Ta se je odkotalila na noge Amadeju Maroši, ki ponujene priložnosti ni zapravil.

Zatem je bilo na zelenici bistveno manj razburljivo. Prekmurci so bili bolj podjetni, poskusa Mitje Lotriča inŽige Kousa pa sta končala v domačem obrambnem zidu oziroma v kotu. Mura jih je v prvem polčasu izvedla kar šest, Tabor pa nobenega. Prav tako domači z izjemo zadetka praktično niso imel resnega strela proti vratom gostov, le Klemen Nemanič je žogo poslal na železniške tire.

V nadaljevanju tekme je Kosić hitro začel z menjavami in v igro uvrščal mlajše nogometaše. “Briški je čutil poškodbo, Ristić tudi, pa še kdo je imel težave, verjetno bi počakal še z eno menjavo. Vsi so upravičili pričakovanje, dali so, kar so lahko,” je dejal Kosić. V 70. minuti so domači spet prišli do lepe priložnosti, toda strel Tila Mavretiča je Obradović tudi ukrotil. V 80. minuti je taktično simultanko obeh trenerjev prekinil še Dino Stančič, ki je poskusil z glavo iz bližine in tudi ob Obradovićevem posredovanju je žoga oplazila prečko. “Tekma zagotovo ni bila lepa, saj sta se pomerili dve disciplinirani ekipi. Muri nismo želeli prepustiti preveč prostora, z agresivno igro smo izvajali pritisk. To nam je uspevalo, vendar pa smo bili po odvzetih žogah še neuigrani in nismo imeli prave ideje, kako zaključiti napade. Fantje so garali, tekma je bila čvrsta in posledično z malo priložnostmi,” je dejal Kosić, medtem ko je Šimundža znova omenjal zahtevno igrišče. “Na obeh straneh ni bilo pravega navdiha in rezultat je realen.”