Ljubljana, 01. 06. 2022 08.11 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
M.J., J.L.
8

Košarkarji Cedevite Olimpije so v Športni dvorani Domžale na tretji tekmi finalnega niza državnega prvenstva še tretjič premagali Helios Suns (101:81) in še drugič zapored in skupno 19. v zgodovini postali slovenski državni prvaki. Zmaji so tako uspešno ubranili lanskoletni naslov. Ljubljančani so v pravkar končani klubski sezoni na domačem prizorišču osvojili vse tri lovorike, v Evropskem pokalu so izpadli v četrtfinalu, v regionalni ligi ABA pa v polfinalu. Mnenje akterjev je, da je za zeleno-belimi več kot uspešna tekmovalna sezona.

Jurica Golemac po končani klubski sezoni
Alen Omić je MVP finala končnice državnega prvenstva.
Alen Omić je MVP finala končnice državnega prvenstva. FOTO:

Cedevita Olimpija je ubranila naslov državnega prvaka in še 19. v klubski zgodovini sedla na slovenski košarkarski prestol. Ljubljanski zmaji so na tretji finalni tekmi državnega prvenstva vnovič gladko premagali domžalske Helios Suns.

Svoj delež k zmagi so na tretji tekmi prispevali vsi zmaji, ki so v Domžalah stopili na parket. Yogi Ferrell je sezono sklenil z 20 točkami in osmimi asistencami v svoji statistiki. 18 točk je prispeval Zoran Dragić, eno manj (17) kapetan Jaka Blažič. Pri dvojnem dvojčku (16 točk in 14 skokov) se je ustavil Alen Omić, 13 točk pa je dodal Jacob Pullen.

Za najkoristnejšega igralca finalnega niza je bil izbran Alen Omić. "Hvala ekipi, ki je prispevala k temu, da sem postal najkoristnejši igralec finalnega niza. Poslušal sem soigralce in dal vse od sebe. Zdaj sem utrujen in želim si počitka. Vedeli smo, da smo kakovostnejši od ekipe Helios Suns. Domžalčanov nismo podcenjevali, saj so nas na prvih dveh tekmah skušali presenetiti. Mislim, da smo na koncu zasluženo zmagali." Ljubljanski košarkarji so tokrat zgodaj razrešili vprašanje zmagovalca na obračunu v Domžalah. V prvi četrtini je bila njihova prednost dvomestna, v drugi četrtini pa so že vodili z 20 točkami razlike (42:22). Visok naskok so nato zadržali do zaključka tekme. "Čestitke košarkarjem! Za nami je zahtevna sezona, fizično in mentalno. Čestitke tudi ekipi Helios Suns za borbo, nobena tekma ni bila lahka. Na koncu pa rezultat finalnega niza 3:0 in še en naslov državnih prvakov," je po končani klubski sezoni za uradno spletno stran dejal trener Ljubljančanov Jurica Golemac. Izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca so z zmago na tretji tekmi finalnega niza državnega prvenstva in osvojitvijo naslova državnega prvaka na najlepši možen način zaključili tekmovalno sezono 2021/22. Za Ljubljančane je to tretja državna lovorika v sezoni, osvojitev "trojne krone" pa je kolektivu iz Stožic uspela prvič po sezoni 2008/09. V vitrinah največje dvorane v Sloveniji tako lahko najdemo pokale za osvojitev naslova slovenskega superpokalnega, pokalnega in državnega prvaka v sezoni 2021/22.

Jaka Blažič je morda odigral celo zadnjo tekmo za Olimpijo.
Jaka Blažič je morda odigral celo zadnjo tekmo za Olimpijo. FOTO: Damjan Žibert

V vseh tekmovanjih so Zmaji uspeli doseči cilje, zadane pred začetkom sezone. V regionalni ligi so se Ljubljančani uspeli prebiti v polfinale tekmovanja, kjer so po treh tekmah iz boja v končnici izpadli proti aktualnim prvakom, košarkarjem Crvene zvezde mts. V Evropskem pokalu se je Cedeviti Olimpiji uspelo prebiti med najboljših osem ekip tekmovanja, v četrtfinalu pa je bila od ljubljanskih košarkarjev boljša turška ekipa Frutti Extra Bursaspor, ki se je prebila vse do finala tekmovanja. “Vesel sem, da smo sklenili sezono. Pokazali smo, da smo najboljši v državi. Lep zaključek dokaj uspešne sezone. Nekaj stvari smo postavili na svoje mesto in Cedevita Olimpija lahko na tem le gradi," v izjavi za uradno klubsko spletno stran pravi kapetan Jaka Blažič, ki je morda odigral celo zadnjo tekmo v dresu Olimpije.

Cedevita Olimpija je s torkovo zmago tudi podaljšala niz neporaženosti v končnici državnega prvenstva, Zmaji so namreč zabeležili 14. zaporedno zmago v odločilnih bojih. Finalni niz so po treh odigranih tekmah sklenili že drugo sezono zapored, to pa jim je nazadnje uspelo v obdobju med letoma 2000 in 2002, ko so novomeško Krko, takrat še kot Union Olimpija, obakrat odpravili po treh tekmah. "Veseli smo zmage, to je najbolj pomembno! Dobra sezona je za nami. V Evropskem pokalu in regionalni ligi smo imeli sicer večje apetite, a lahko smo zadovoljni," se veseli Zoran Dragić, ki je ljubljansko ekipo okrepil v drugem delu sezone.