Parižani še naprej brez pravega naboja, zgolj remi proti Clermontu

Pariz, 30. 09. 2023 23.12 |

N.M., STA
4

Nogometaši Paris Saint-Germaina so v 7. krogu francoskega prvenstva v gosteh proti Clermontu, pred to tekmo zadnji ekipi lige, zgolj igrali neodločeno 0:0. Parižani tako letos ostajajo pri le treh zmagah na sedmih tekmah in so trenutno na tretjem mestu prvenstvene razpredelnice. Po današnji zmagi nad Marseillom s 3:2 je na vrhu Monaco.

Parižani ne najdejo pravega ritma sezone.
Parižani ne najdejo pravega ritma sezone. FOTO: PSG

Marseille je sicer v kneževini povedel po vsega minuti igre, ko je bil natančen Iliman Ndiaye, a vodstvo gostov ni trajalo dolgo, saj je v osmi minuti izenačil Maghnes Akliouche. Deset minut zatem je Ndiaye podal Samuelu Gigotu, ta pa je Marseillu spet priigral vodstvo, toda spet zgolj za pet minut, preden je izid poravnal Folarin Balogun po podaji Aklioucha. Slednji je bil danes glavni junak Monačanov, saj je v 52. minuti postavil tudi končni izid dvoboja.

Parižanom pa danes ni uspelo unovčiti terenske premoči nad tekmecem in dvoboj se je končal brez zadetkov. PSG (12 točk) za vodilnim Monacom (14) zaostaja za dve točki. Med njima je zaenkrat uvrščen še Brest (13), ki pa se bo v nedeljo pomeril s četrouvrščeno Nico (12).

Statistika tekme
Statistika tekme FOTO: Sofascore.com

Krog sta v petek odprla Strasbourg in Lens, gostje so slavili z golom Elyeja Wahija v 16. minuti.

Le Havre slovenskega stratega Luke Elsnerja bo v nedeljo doma gostil tekmeca ljubljanske Olimpije v konferenčni ligi, Lille. Vse preostale tekme bodo sicer na sporedu v nedeljo. Reims bo doma pričakal Lyon, Toulouse bo igral proti Metzu, Lorient z Montpellierjem ter Rennes z Nantesom.