Po Petru Kauzerju na najvišjo stopničko tudi Luka Božič

Slovenski kanuist je zmagovalec današnje tekme svetovnega pokala na Vltavi, Benjamin Savšek šesti
Fotografija: Luka Božič si je hitro opomogel po evropskem prvenstvu, na katerem  je zasedel 18. mesto.FOTO: Nina Jelenc/KZS

Po sobotnem zmagoslavju Petra Kauzerja med kajakaši je na uvodni tekmi svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v Pragi zablestel še Luka Božič. Na finalni preizkušnji kanuistov si je pokoril vse tekmece, potem ko je bil v polfinalu sedmi. Drugo mesto je osvojil Francoz Nicolas Geston z zaostankom 0,96 sekunde, tretje Čeh Lukaš Rohan (+2,13).

Olimpijski prvak Benjamin Savšek je tekmovanje na Vltavi končal na šestem mestu z dvema kazenskima sekundama (+4,21), v današnjem polfinalu pa je bil drugi. Boljši je bil le Slovak Marko Mirgorodsky, ki je v finalu prav tako pokvaril uvrstitev in je bil sedmi. Tretji slovenski kanuist v polfinalu Anže Berčič je tekmo končal na 17. mestu.

Edina slovenska predstavnica v polfinalu kanuistk Eva Alina Hočevar je bila 13.