Prirejajo ga Glasbenonarodopisni inštitut ZRC-ja SAZU-ja, Slovensko etnološko društvo in brežiški muzej.

Etnokoreologija se sicer med drugim ukvarja s proučevanjem plesa in njegovega sporočila. Je veda, ki se je razvila v 20. stoletju. Na začetku se je osredinjala na preučevanje plesa oziroma njegovega sporočila, potem pa se je preusmerila tudi k analizi okoliščin, v katerih se je določen ples razvil, plesal in podobno, so sporočili prireditelji.

Na drugi strani Atlantika, v ZDA, je skoraj hkrati vzniknila tako imenovana antropologija plesa, ki je nekakšna ameriška različica etnokoreologije, za katero je značilno, da je izhajala iz človeka in njegovega pogleda na ples, potem pa je pod drobnogled vzela še ples kot tak, so pojasnili.

Temi tokratnega simpozija študijske skupine za etnokoreologijo sta vnovični premislek o ustvarjanju znanja v raziskavah plesa in vključevanje oziroma izključevanje v plesnih skupnostih.

V okviru omenjenega simpozija bodo v Posavskem muzeju drevi ob 19. uri odprli gostujočo razstavo Matt Hoyer: Amerikanec na obisku v stari domovini.

Gre za razstavo Rokodelskega centra Ribnica – Muzeja Ribnica in Glasbenonarodopisnega inštituta ZRC-ja SAZU-ja, ki predstavlja glasbenika Matijo Arka (1891–1960). Ta se je rodil v Sodražici in se kot mladenič izselil v Ameriko. S svojo skupino Hoyer trio je v ZDA postavil temelje tako imenovane polka glasbe, ki je zaradi privlačnosti prestopila etnične meje in pozneje dosegla vsesplošno priljubljenost.

Avtorja razstave sta Drago Kunej in Rebeka Kunej. Simpozij bodo uradno odprli uro pozneje, so še sporočili njegovi prireditelji.