Šport
429 ogledov

Šutejeva zanesljivo v finalu EP

Tina Šutej Epa
Najboljša slovenska skakalka s palico je potrdila vlogo ene izmed favoritinj za naslov evropskega prvakinje.

Slovenska atletinja Tina Šutej se je na evropskem prvenstvu v Münchnu s 4,50 m zanesljivo uvrstila v finale v skoku s palico, ki bo v sredo ob 20. uri. Šutejeva je prva po prijavljenih izidih sezone in je tudi kvalifikacije končala z delitvijo prvega mesta.

Šutejeva je izpustila prvi višini na 4,10 in 4,25 m, potem je 4,40 zmogla prvič in si še z nekaj tekmicami delila prvo mesto. Letvico so potem postavili na 4,50 m; tudi to višino je gladko preskočila in ostala na čelu.

Avtomatična kvalifikacijska norma za finale najboljše dvanajsterice je bila 4,55 m, kar je krepko pod dosežki, ki jih je nizala slovenska rekorderka v zadnjih letih. Toda na tej višini tekmovalkam ni bilo treba več skakati, ker so bile finalistke določene že prej.

Šutejeva, prejšnji mesec v Eugenu na svetovnem prvenstvu je bila s četrtim mestom najboljša Evropejka, ima najboljši izid sezone med udeleženkami prvenstva. Lani je nekdanja mladinska svetovna podprvakinja s srebrom na dvoranskem EP osvojila svoje prvo člansko odličje na velikih tekmah, letos je bila bronasta v Beogradu na dvoranskem SP, lani pa je bila še peta na olimpijskih igrah v Tokiu.

Članica celjskega Kladivarja je začela slovenske atletske nastope, drugi slovenski atlet prvi dan tekmovanj v kraljici športov je maratonec Primož Kobe, start najdaljše atletske tekme na EP je bil ob 11.30.

Šutejeva je ob metalcu diska Kristjanu Čehu glavna favoritinja za najvišja mesta na EP iz slovenskega tabora. Ptujčana kvalifikacije čakajo v sredo.