Chelsea in Liverpool kot siamska dvojčka

Leeds, 12. 09. 2021 20.00 |

STA, M.J.
1

Nogometaši Liverpoola so v 4. krogu angleškega prvenstva v gosteh s 3:0 premagali Leeds in se z deseto točko pridružili vodilnima ekipama Manchester Unitedu in Chelseaju.

Leeds - Liverpool
Leeds - Liverpool FOTO: Sofascore.com

Zanimivo je, da se Chelsea in Liverpool nikakor ne moreta ločiti na prvenstveni lestvici, saj vsak krog beležita identičen rezultat in imata tudi po četrtem krogu isto število točk in isto razliko med danimi in prejetimi goli. Sicer nekoliko slabšo kot United, tako da delita drugo mesto. Četo Jürgena Kloppa je v Leedsu v 20. minuti v vodstvo popeljal Mohamed Salah, drugi gol je v 50. minuti dosegel Fabinho, končni rezultat pa je v sodnikovem podaljšku postavil Sadio Mane. To je bila tudi edina nedeljska tekma 4. kroga, v ponedeljek se lahko vodilni trojki pridruži še Everton, če bo premagal Burnley.

Krog v znamenju Ronaldovega povratka na Old Trafford
Povratek Cristiana Ronaldo na Old Trafford je minil sanjsko. Manchester United je Newcastle premagal s 4:1, Portugalec pa je zabil dva gola. Ronaldo se je tako po 12 letih na najlepši možni način vrnil k Manchester Unitedu. Na svoji prvi tekmi v dresu, kjer je navduševal na začetku svoje mednarodne kariere, je dosegel dva gola in izdatno pomagal svoji ekipi, da se je po četrtem prvenstvenem krogu prebila na sam vrh prvenstvene razpredelnice.