Šport > Košarka
9985 ogledov

Dallas sporočil slabo novico glede Luke, nato utrpel pravi razpad sistema

Dallas Mavericks Profimedia
Dončićev Dallas je po novem bolečem porazu zdrsnil na sedmo mesto zahoda, ki ne prinaša neposredne uvrstitve v končnico.

Košarkarji Dallas Mavericks, za katere poškodovani Luka Dončić znova ni igral, so v severnoameriški ligi NBA po porazu pri Memphisu s 108:112 v boju za končnico zdrsnili na sedmo mesto zahodne konference. Le šest najboljših ekip ima zagotovljeno neposredno uvrstitev v končnico, ekipe od sedmega do desetega mesta pa morajo v tako imenovani play-in.

Dallas je sicer dan pred tekmo sporočil, da se je stanje Dončića toliko izboljšalo, da bi se morda lahko vrnil že za tekmo z Memphisom, njegov nastop so prvič po poškodbi označili za "vprašljiv". A so nato iz kluba dobre tri ure pred tekmo razkrili, da bo Luka vseeno zaradi poškodbe leve stegenske mišice izpustil že peto zaporedno tekmo.

Luka Dončić | Avtor: Profimedia Profimedia

Odgovornost je tako padla na ramena drugega zvezdnika Dallasa, prav tako s poškodbo načetega Kyria Irvinga, ki je sicer zbral 28 točk, vendar je v zadnji četrtini ostal brez koša. Dallas je tokrat zapravil kar 16 točk prednosti v tretji četrtini in v zadnji dosegel le 12 točk, v zadnjih šestih minutah je ostal celo brez koša iz igre.

"Povedli smo za 16 točk in morali bi ohraniti prednost. V zadnjem delu igre smo zgrešili nekaj odprtih metov. Zadnje čase se veliko ukvarjamo z lestvico na zahodu. Naš cilj je še vedno zmaga na vsaki tekmi, saj si želimo zagotoviti prednost domačega parketa v prvem krogu končnice," je po tekmi dejal Christian Wood, ki je zbral 20 točk.

"To ni dovolj, moramo biti boljši v napadu," pa je po porazu v dvorani FedExForum dejal trener Jason Kidd, ki je znova šokiral košarkarsko javnost s svojo razlago, zakaj ne želi klicati minute odmora. "Ko vzamete minuto odmora, pošljete igralcem sporočilo, da jim ne zaupate. Dve leti se pogovarjamo o tem in zaupam svoji skupini igralcev, da bodo prekinili nasprotnikov niz s košem, prostimi meti ali obrambno akcijo. Tako delujemo. Zaupam svojim fantom, da bodo naredili pravo stvar."

Za Memphis Grizzlies, ki so se povzpeli na drugo mesto zahoda, potem ko so Sacramento Kings kljub 37 točkam DeAarona Foxa s 120:128 izgubili proti Utah Jazz, je bil prvi strelec Jaren Jackson ml. z 28 točkami. Santi Aldama pa je devet od svojih skupno 22 točk dosegel v odločilnih zadnjih osmih minutah. Ja Morant je že odslužil osem tekem suspenza zaradi incidenta v nočnem klubu s pištolo in bi lahko igral, vendar je tokrat še spodbujal soigralce s klopi.

Dallas je tako tri tedne pred koncem rednega dela prvenstva na sedmem mestu, vendar je gneča v boju za končnico zahoda precejšnja. Mavericks tako za vsega pol zmage zaostajajo za Golden State Warriors, ki držijo zadnje mesto, ki še prinaša neposredno uvrstitev v končnico, a imajo tudi vsega eno zmago prednosti pred Los Angeles Lakers, ki se v tem trenutku nahajajo na enajstem mestu, ki ne prinaša niti dodatnega turnirja za končnico.

V sredo na gostovanje v Teksas prihajajo ravno prvaki Golden State Warriors, ki so tokrat izkoristili spodrsljaj Dallasa in ga z zmago v Houstonu s 121:108 prehiteli na lestvici. Prvaki so zdaj šesti. Stephen Curry je dosegel 30 točk, Klay Thomspon pa jih je dodal 29. Oba sta bila po petkrat natančna izza črte.

V vzhodni konferenci so Philadelphia 76ers izgubili s 105:109 po dveh podaljških proti Chicago Bulls, poraz pa jim je za zdaj onemogočil predčasno uvrstitev v končnico. Sixers so zdrsnili na tretje mesto za Boston Celtics.

New York Knicks pa so po treh zaporednih zmagah tokrat s 134:140 izgubili proti Minnesota Timberwolves, ki so se spet približali Dallasu. Knicks so kljub porazu še vedno peti na vzhodu.