Prvi mož srečanja je bil Oshowen Williams s 25 točkami, 8 podajami in 7 ukradenimi žogami. Foto: www.alesfevzer.com

Gostitelji so po zaslugi zelo razpoložene prve peterke – tudi tokrat rezervisti vso tekmo niso dosegli niti točke – že v prvem polčasu storili velik korak k zmagi. Polčas so dobili s 16 točkami, čeprav sprva ni kazalo na prevlado Podčetrtčanov.

Helios je namreč po sedmih minutah še vodil s 15:14, nato pa je sledil delni izid 11:0 za konec prve četrtine. Tudi v drugi so se varovanci Dejana Jakare še dobre tri minute pred polčasom približali na vsega šest točk, nato pa so domači košarkarji prednost občutno povišali še z nizom 16:6.

Po odmoru domači niso popuščali, največ pa so vodili za 23 točk po trojki Nedžada Muratovića ob koncu tretje četrtine (65:42). Gostje so se v vsega treh minutah zadnje četrtine sicer približali na 10 točk, s trojko za 77:62 pa je zadnji poskus vrnitve Domžalčanov ustavil Nejc Strnad.

Pri Termah Olimia so izstopali Oshowen Williams s 25, Muratović z 20, Sandi Čebular s 17 in Strnad s 15 točkami. Pri gostih sta bila s 15 točkami najučinkovitejša Tadej Ferme in Carlbe Ervin.

Domači so iz igre metali 56-, za dve točki pa kar 71-odstotno. Po hitrih protinapadih so dosegli kar 18 točk več od gostov. Tudi v raketi so Podčetrtčani povsem nadigrali Domžalčane s kar 58:22.