Celjani imajo dva kroga pred koncem državnega prvenstva neulovljivih pet točk naskoka pred drugouvrščenimi Velenjčani, medtem ko tretjeuvrščeni Trebanjci zaostajajo za šest točk.

Ekipa iz mesta grofov je osvojila dvojno krono v sezoni 2022/23. Pred tednom dni je v finalu Pokala Slovenije v Ormožu premagala Jeruzalem iz Ormoža s 35:24, v prvenstvu pa je na 24 tekmah dosegla 23 zmag in doživela le en poraz proti trebanjskemu Trimu.

Celjska ekipa je s 26. zmagoslavji rekorderka po številu naslovov v državnem prvenstvu. Na drugem mestu je velenjska zasedba s štirimi, po enega sta osvojila Koper in Prule 67.

Sokolič blestel v Rdeči dvorani
Rokometaši iz Šaleške doline so si na derbiju kroga že v 15. minuti priigrali štiri gole prednosti (8:4). Dolenjci so jim v nadaljevanju prve polovice tekme in na začetku druge še nekako kljubovali in zaostajali za dva ali tri gole.

Ose so pri vodstvu s 17:14 zaigrale malce bolj odločno, po golu Domna Tajnika v 42. minuti pa povedle z 22:16. Velenjčani v prelomnih trenutkih dvoboja niso popustili, vselej so bili korak pred Trebanjci. Po vodstvu s 27:20 jim je malce padla zbranost, tako da so Dolenjci več kot prepolovili zaostanek (28:25), njihove zmage pa pred več kot 1000 gledalci v Rdeči dvorani niso ogrozili.

V domači ekipi je bil najučinkovitejši Tilen Sokolič z osmim goli, vratar Matevž Skok pa je zbral 12 obramb. V gostujočem moštvu je Jan Jurečič dosegel šest zadetkov.