Paula Badosa in Cameron Norrie zmagovalca Indian Wellsa

Indian Wells, 18. 10. 2021 07.50 |

STA, M.D.
0

Španska teniška igralka Paula Badosa je zmagovalka turnirja serije WTA 1000 v Indian Wellsu. V kalifornijski puščavi je Španka ugnala Belorusinjo Viktorijo Azarenka s 7-6 (5), 2-6, 7-6 (2) in se podpisala pod največjo zmago v dosedanji karieri.

Prvi medsebojni dvoboj med 32-letno Belorusinjo in 23-letno Španko je trajal tri ure in šest minut, obe igralki pa sta prikazali visoko raven tenisa s kar 92 "winnerji".

Viktoria Azarenka je servirala za zmago pri 5-4 v odločilnem nizu, imela prednost 30-0, a se je Španka Paula Badosa, ki je na novi lestvici WTA napredovala na 11. mesto, vrnila in nato v drugem finalu na najvišji ravni zanesljivo dobila podaljšano igro za drugo turnirsko zmago v karieri. Prvo je pred petimi meseci osvojila v Beogradu.

Solze sreče mlade Paule Badose
Solze sreče mlade Paule Badose FOTO: AP

Obenem se je 23-letnica prebila tudi na osmo mesto po letošnjih rezultatih, kar bi ji zagotavljalo nastop na zaključnem turnirju v mehiški Guadalajari.

Na drugi strani Azarenka, sicer dvakratna zmagovalka odprtega prvenstva Avstralije (2012, 2013), ostaja pri 12 turnirskih zmagah. V Indian Wellsu je slavila leta 2012 in 2016, v finalu pa je igrala 15.

Cameron Norrie prvi Britanec z zmago v Indian Wellsu

Najboljši britanski teniški igralec Cameron Norrie je bil presenetljivi zmagovalec turnirja v moški konkurenci. V finalu je premagal Nikoloza Basilašvilija, 29. nosilca turnirja. Po porazu v prvem nizu (3:6) je Norrie prepričljivo osvojil preostala niza (6:4 in 6:1) in postal prvi Britanec, ki je osvojil turnir v Indian Wellsu.

Cameron Norrie
Cameron Norrie FOTO: AP

Z zmago se je Britanec zavihtel na 16. mesto na lestvici ATP. Na lestvici ATP za letošnje leto se trenutno nahaja na 10. mestu. Zaradi poškodbe Rafaela Nadala, ki na zaključnem turnirju v Torinu verjetno ne bo nastopil, je Norrie zdaj od zaključnega mastersa sezone oddaljen zgolj 110 točk.