Luka Dončić ni zmogel vsega sam

V prvi tekmi drugega kroga končnice v ligi NBA Phoenix premagal Dallas, pri katerem je bil razpoložen le Ljubljančan. Do trojnega dvojčka zmanjkala dva skoka.
Fotografija: Dallas je bil večji del tekme nemočen, Luka Dončić učinkovit, Phoenix pa je zanesljivo prišel do prve zmage v drugem krogu končnice. FOTO: Christian Petersen/AFP

Dallas je bil brez moči v prvi tekmi drugega kroga končnice v ligi NBA proti Phoenixu. Poraz s 114:121 je bil zanesljiv, saj so gostitelji v zadnji četrtini ušli že za 21 točk. Teksašani so imeli le enega zelo razpoloženega košarkarja in to je bil slovenski zvezdnik Luka Dončić. Sijajni Ljubljančan se je ustavil pri 45 točkah s 50 odstotnim metom (15:30, za tri 4:11), dodal pa je še ducat asistenc in osem skokov. Maxi Kleber je bil drugi najučinkovitejši Dallasov mož z 19 točkami.

Deandre Ayton je bil najučinkovitejši ori Phoenixu. FOTO: Christian Petersen/AFP

Phoenix je od prve do zadnje minute narekoval ritem in ni dovolil niti enega vodstva gostov, ki so v tej sezoni izgubili vse štiri tekme proti moštvu iz Arizone, sicer najboljšem v prvem delu tekmovanja.

»Obramba je bila slaba. V dvorani je bilo glasno in slabo smo komunicirali v prvem polčasu.Res sem zgrešil nekaj lahkih prodorov, a napad ni bila težava. Počutim se dobro, čeprav sem igral 44 minut. Veliko bolj utrujen sem bil v Salt Lake Cityju. Naš slog igre so prodori v raketo, nismo si ustvarili dovolj lahkih metov,« je kratko in jedrnato razkril razloge za poraz Dončić.

»Luka in Maxi sta nas ohranila pri življenju v prvem polčasu. Lahko bi po polovici zaostajali tudi za 39. Luka je bil dober tudi v drugem polčasu. Zdaj nujno potrebujemo le nekoga, ki bi se pridružil zabavi,« je izzval svoje igralce trener Dallasa Jason Kidd.

Pri Dallasu je zatajil Jalen Brunson, ki je dosegel le 13 točk. Dončić je na parketu preživel dobrih 44 minut. Najučinkovitejši košarkar Phoenixa, pri katerem je dvoboj z dvomestnim številom točk končalo šest igralcev, je bil Deandre Ayton s 25 točkami.

V četrtek bo v Phoenixu druga tekma.

Prepričljivo je polfinale vzhodne konference začel Miami, ki je oslabljeno Philadelphio brez najboljšega igralca Joela Embiida premagal s 106:92.

Tyler Herro je bil s 25 točkami prvi strelec Miamija. FOTO: Sam Navarro/Usa Today Sports

Izida

Phoenix : Dallas 121:114 (35:25, 34:31, 27:23, 25:35) – 1:0

Ayton 25 (met iz igre 12:20 iz igre) in 8 skokov, Booker 23, Paul 19, Johnson 17, Bridges 13, Crowder 11, Payne 9, McGee 4; Dončić 45 (met iz igre 15:30, za tri 4:11, prosti meti 11:14), 12 skokov in 8 podaj v 44 minutah, Kleber 19 (za tri 5:8), Finney Smith 15, Brunson 13, Dinwiddie 8, Bullock 7, Powell 4, Bertans 3.

Miami : Philadelphia 106:92 (30:22, 20:29, 30:21, 26:20) – 1:0

Herro 25 (met iz igre 9:17 iz igre, za tri 4:6 za tri), Adebayo 24 in 12 skokov, Butler 15 in 9 skokov, Tucker in Vincent po 10, Yurtseven in Martin po 6, Oladipo in Strus 5; Harris 27 (11:18 iz igre), Maxey 19, Harden 16 (5:13 iz igre, 2:7 za tri) in 9 skokov, Korkmaz 9, Green 5, Jordan, Reed in Milton po 4, Bassey in Thybulle po 2, Embiid ni igral.