Po sobotni klofuti želijo pozabiti na lestvico

Nogomet 17. Okt 202211:03 0 komentarjev
Nemanja Mitrovic
Se bo Ljubljančan poslovil od Ljudskega vrta? Foto: alesfevzer.com

Sobotna tekma med Mariborom in Olimpijo v Stožicah bi se lahko razpletla tudi drugače, če sodnik zaradi roke Nemanje Mitrovića v gostujočem kazenskem prostoru Ljubljančanom ne bi dosodil najstrožje kazni.

Nogometaši Maribora so v soboto Ljubljano zapustili še s šestim prvenstvenim porazom, ki jih je še bolj oddaljil od boja za naslov prvaka. Tekmo, na kateri so bili za razred slabši od Olimpije in jo končali celo brez strela v okvir vrat, je odločil Mario Kvesić, potem ko je v 92. minuti uspešno realiziral enajstmetrovko, ki jo je le nekaj minut pred tem zaradi igranja z roko zakrivil branilec gostov Nemanja Mitrović.

“Škoda, da je sploh prišlo do situacije. Iz polprotinapada smo izgubili žogo in se bili prisiljeni braniti. Želel sem se zaščititi, a ko imaš inercijo … Hotel sem se obrniti, skriti roko, a sem se zaradi inercije odprl in žoga me je zadela naravnost v roko. Težko karkoli rečem, saj niti nisem dobro videl, kako me je žoga zadela,” je situacijo pokomentiral Nemanja Mitrović. Nato pa pristavil: “Zadela me je v trebuh in roko, kar sta sodnik in VAR tudi videla. Je, kar je.”

To sicer ni bila edina sodniška odločitev, ki je zaznamovala dvoboj v Stožicah. Že v zaključku prvega polčasa je moral po posredovanju VAR-a igrišče predčasno zapustiti Sven Šoštarič Karić, njegova izključitev pa je nato tehtnico dokončno prevesila na stran zmajev.

“Težko se je braniti 45 minut z igralcem manj, ne da bi si nasprotnik priigral eno samo priložnost. Mislim, da smo v obrambi dobro stali in izpolnili tisto, kar smo se zmenili. V drugem polčasu je bilo v fazi obrambe z naše strani kar solidno,” je bil prepričan Mitrović, ki s soigralci tudi po prihodu novega trenerja Damirja Krznarja neuspešno išče zmagovalno filozofijo in identiteto, ki je aktualne prvake krasila v minuli sezoni.

nk maribor

Zaostanek vijoličnih za vodilno ljubljansko zasebo po sobotnem neuspehu znaša že velikih 16 točk, vse prej kot prijeten pa je zanje tudi pogled na ligaško razpredelnico, kjer se po nedeljski zmagi Mure proti Radomljam (3:0) uvrščajo šele na peto mesto.

Šestnajst točk je ogromno, a kot sem v preteklosti že dejal, moramo gledati predvsem nase. V torek nas čaka že nova pokalna tekma, ki je za nas zelo pomembna, nato pa v soboto še prvenstveni obračun. Moramo se dvigniti in v soboto iskati nove točke. Moramo iti od tekme do tekme, gledati nase in pozabiti na lestvico,” je še zatrdil nemanja Mitrović.