Celje, 07. 03. 2024 18.44 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
Simon Valant
5

Celjski rokometaši so na zadnji tekmi skupinskega dela Lige prvakov gostili danski GOG iz Gudmeja. Zasedbi sta bili po prvem delu igre povsem poravnani, v drugem polčasu pa so se gostje nekoliko odlepili in tako prišli do zmage.

Pivovarji so izgubili vseh 14 dvobojev med evropsko elito, s čimer so skupinski del zaključili prikovani na dno skupine B. GOG iz Gudmeja je na drugi strani potreboval zmago za boljše izhodišče v nadaljevanju tekmovanja.

Danci so bolje odprli obračun in v Zlatorogu prvi zatresli mrežo, ko je v polno zadel Emil Madsen. Celjani so nato na račun štirih obramb razpoloženega Roka Zaponška v 10. minuti poravnali izid. Za prvo vodstvo pivovarjev pa je dve minuti kasneje poskrbel Mitja Janc.

V Celju smo med drugim spremljali tudi dvoboj za najboljšega strelca skupinskega dela Lige prvakov, ki je lani pripadel Aleksu Vlahu. Revolveraški spopad je na koncu dobil Danec Madsen, ki je dosegel devet zadetkov.

"Madsen je njihov najboljši igralec, ki uživa v igri in strelja od daleč. Za njega je vsaka akcija "zicer", zato se bomo vsekakor posvetili njegovi igri, da ne bo prihajal v situacije za strel," je že pred tekmo nanj opozoril celjski trener Alem Toskić.

Tekma je bila začasno prekinjena, saj je eden izmed gledalcev potreboval nujno zdravniško pomoč. Po hitrem odzivu reševalne službe in gledalcev naj bi se stanje oskrbovane osebe izboljšalo.

Dvorana Zlatorog
Dvorana Zlatorog FOTO: 24ur.com

Tekmeca sta bila v nadaljevanju prvega polčasa še naprej povsem enakovredna, varovanci Alema Toskića pa so po močnem strelu Nika Ćirovića povedli s 13:12. Za izid polčasa je poskrbel 23-letni Madsen (15:15). Vratarja Zaponšek in na drugi strani Tobias Thulin sta v prvem delu igre zbrala vsak po devet obramb.

Pivovarji so v drugi polčas vstopili z dvema zadetkoma in povedli s 17:15. Goste je nato s štirimi zaporednimi zadetki v igri obdržal Anders Zachariassen, Šved Thulin pa je s tremi izvrstnimi obrambami ustvaril pot za novo vodstvo aktualnih danskih prvakov (21:23).

V 45. minuti je GOG prvič povedel za tri zadetke (22:25). Aktualni slovenski prvaki so v drugem delu uspeli omejiti Madsena, toda razigral se je Hans Mensing

Celjani so v zadnjih sedem minut tekme vstopili z dvema goloma zaostanka (28:30), kazati pa se je začela utrujenost, ki jo je pred tekmo izpostavil trener Toskić. Težke noge Celja so izkoristili Danci, ki so v zaključku tekme ušli na varno prednost in slavili s 30:34.

Statistika Celje Pivovarna Laško   GOG
Statistika Celje Pivovarna Laško GOG FOTO: Sofascore.com

V celjskem taboru so bili strelsko najbolj razpoloženi Mitja Janc (9) in Rok Marić ter Žiga Mlakar (4). Pri gostih so izstopali Mensing (10), Madsen (9) in Zachariassen (7). Thulin je zbral kar 19 obramb (39,6%), Zaponšek pa se je ustavil pri 11 obrambah (28,2%).