Pretiranega razočaranja po porazu hrvaške reprezentance v polfinalu svetovnega prvenstva (SP) proti Argentini (0:3) pri naših južnih sosedih ni bilo. V odzivih po tekmi so sicer omenjali domnevno sporno enajstmetrovko, po kateri je Argentina povedla z 1:0, vseeno pa se zdi, da so pri zaostanku 0:3 vsi skupaj, od nogometašev in strokovnega vodstva do navijačev v Katarju in na trgih hrvaških mest, del žalovanja opravili že kar med drugim polčasom polfinala. Ter misli usmerili proti tekmi za tretje mesto. Velik del preostalega nogometnega sveta medtem slavi Lionela Messija, ki je Argentino pripeljal do vrata raja, medtem ko manjši, ki Messija ne mara, išče zarote, po katerih naj bi eden najboljših nogometašev vseh časov enostavno »moral« neponovljivo kariero kronati še z naslovom svetovnega prvaka, ker naj bi se tako odločili pri Fifi. S prstom tako kaže na sodnike, ki že pred polfinalom domnevnih Argentinčevih nešportnih potez niso kaznovali s kartonom, prav tako pa je prepričana, da v polfinalu italijanski sodnik Daniele Orsato ne bi smel dosoditi omenjene enajstmetrovke, ki jo je uspešno izvedel prav Messi in je prelomila dotlej zaspano tekmo; češ da prekrška nad Julianom Alvarezom hrvaški vratar Dominik Livaković ni storil, temveč se je argentinski napadalec vanj zaletel in prekršek kvečjemu zagrešil sam.

Ob enajstmetrovko v 34. minuti se je po tekmi v komentarjih obregnila tudi večina Hrvatov, vendarle pa je niso izpostavljali kot ključne, saj si na tekmi niso ustvarili niti ene priložnosti, Argentinci pa so zabili še dva gola. »Ne vem, od kod dvomi. To je bila stoodstotna enajstmetrovka. Povejte mi, kaj z nogo dela Livaković. Postavlja jo v smeri gibanja Alvareza. Lahko smo le zadovoljni, da Livaković ni dobil še rdečega kartona,« je nasprotno od popularnega javnega mnenja menil nekdanji sodnik in legendarno »oko sokolovo« hrvaške radiotelevizije Mateo Beusan. »Kaj pa bi Livaković lahko naredil? Bi se lahko kam umaknil? Če je Fifa uvedla nova pravila, bi nas lahko o tem obvestila. Kljub temu je, kar je. Včasih te sreča spremlja, drugič ne. Fantom ničesar na zamerim, kar najbolje se moramo pripraviti na tekmo za tretje mesto,« pa je povedal selektor Zlatko Dalić in potrdil, da je bila hitra menjava Marcela Brozovića na začetku drugega polčasa posledica poškodbe. »Prejeli smo dva smešna gola,« je medtem priznal vezist Mateo Kovačić.

»Ta ekipa je nora, podpora, ki jo imamo skozi celotno prvenstvo, pa tudi. Doživeli smo nekaj posebnega, a nas čaka še ena tekma, da izpolnimo svoje sanje,« pa je po tekmi od sreče žarel Lionel Messi, ki je odigral že 25. tekmo na svetovnih prvenstvih in se s tem na vrhu izenačil z Nemcem Lotharjem Matthäusom, na svojem petem SP pa je resnično vodja, kakršnega je na nekaterih prejšnjih marsikdo pogrešal. Ne nazadnje je v Katarju dosegel že pet golov, prej na vseh štirih skupaj le enega več, s skupno enajstimi na SP pa je za enega že prehitel doslej najboljšega argentinskega strelca na mundialih Gabriela Batistuto.