[1176]
167751

Gajser pred zadnjima dvema postajama: “Po osvojitvi naslova se želim ponovno vrniti na zmagovita pota!”

Avtor: Rene Vidmar
20. 8. 2022, 09.04

Tim Gajser je pretekli konec tedna poskrbel za nov velik uspeh slovenskega motokrosa. Na VN Finske je osvojil že svoj peti naslov svetovnega prvaka. Pred slovenskim šampionom sta do konca prvenstva zdaj na sporedu zgolj še dve dirki. Prva preizkušnja 25-letnika čaka že to nedeljo, ko se motokrosistična karavana seli v Francijo.

Tim Gajser, HRC Honda

Gajserju se je z novim naslovom od srca odvalil velik kamen. V enem izmed najbolj tekmovalnih obdobij v zgodovini motokrosa je 25-letnik prišel do tretjega naslova v štirih letih. Dosežek slovenskega zvezdnika pa ima še toliko večjo težo zaradi načina, na katerega je tovarniški voznik Honde osvojil naslov. Dve dirki pred koncem prvenstva bo namreč Gajser lahko nastopal popolnoma sproščen.

Razbremenjen ogromnega pritiska bo imel Gajser zdaj odlično priložnost, da na svoj račun doda novo zmago. V letošnji sezoni je poleg 13 prvih mest na dirkah, skupno slavil na kar osmih postajah. Tovarniški voznik Honde ima za to dobre možnosti. V francoskem St. Jean d’Angelyju je namreč leta 2019 že stal na najvišji stopnički.

“Po osvojitvi naslova pretekli konec tedna sem se kočno osvobodil pritiska. Zdaj se lahko osredotočim na dirke in ne na skupni seštevek. Upam, da se bom v Franciji in na zadnji postaji v Turčiji vrnil na zmagovita pota in s tem še izboljšal dosežek osmih zmag v sezoni,” pred zadnjima dvema postajama v letošnjem koledarju prvenstva MXGP izpostavlja Gajser.

25-letni šampion se je za konec za izjemno podporo še enkrat zahvalil vsem navijačem. “Odziv po osvojitvi naslova je bil zares neverjeten. Vsem bi se rad zahvalil za sporočila. Še vedno ne morem verjeti, da sem osvojil že svoj peti naslov svetovnega prvaka. Za vso podporo bi se rad zahvalil tudi svoji ekipi in navijačem po vsem svetu.”

VN Charente Maritime, v nedeljo, od 13. ure dalje, samo na Š1!

1

Odziv po večnem derbiju: Pohvale na račun glavnega sodnika (VIDEO)...Več

2

Stojanović: Najtežje so tekme po derbijih, Mariboru proti Rogaški zagotovo ne bo lahko (VIDEO)...Več

3

Studio Šport TV: Nova neumnost igralcev Olimpije, izključitev Lasickasa obrnila potek derbija(VIDEO)...Več

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več