Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

Dobovec v ligi prvakov namučil slovito Benfico

V prvi tekmi elitnega dela lige prvakov v futsalu je sinoči Dobovec v Prištini igral s portugalsko Benfico. Z Lizbonci so se slovenski prvaki srečali že na nedavnem turnirju v Podčetrtku, ko so izgubili z 1:8, tokrat pa je bilo razmerje moči drugačno.

Začetek za črno-bele ni bil obetaven, saj je Benfica povedla v 13. sekundi. V 12. minuti je bilo 2:0 za ekipo, ki ima v svojih vitrinah tudi pokal evropskih prvakov. Z dvema goloma prednosti za Portugalce se je prvi polčasu tudi končal. Dobovec je bil še najbližje zadetku v 19. minuti, ki je iz prostega strela nevarno poskusil Klemen Duščak.

V 23. minuti je za Dobovec zadel Patrik Pasariček, slabo minuto kasneje pa je za izenačenje poskrbel Duščak. Izenačenje je trajalo le do 26. minute, ko je Benfica znova povedla. V 32. minuti je za 3:3 zadel Žiga Čeh. Ekipi sta v zadnjo minuto vstopili poravnani, le 8 sekund pred koncem pa je Benfici uspelo zadeti za zmago.

Kujtim Morina, trener Dobovca: “Pred svojimi igralci lahko samo snamem kapo. Pokazali so izjemno hrabrost in vse, kar smo se dogovorili. Nimam jim kaj očitati. Proti enemu od futsal gigantov so odigrali vrhunsko. Zelo mi je žal, da nismo uspeli tega nagraditi z vrhunskim remijem, kar bi nam zelo veliko pomenilo. A vseeno mislim, da smo odigrali izjemno kakovostno, taktično modro tekmo in Benfici naredili veliko problemov.”

Benfica : Dobovec 4:3 (2:0)
1:0 – Nunes (1.’), 2:0 – Jesus (12.’), 2:1 – Pasariček (23.’), 2:2 – Duščak (24.’), 3:2 – Sobral (26.’), 3:3 – Čeh (33.’), 4:3 – Jacare (40.’)

Danes se bo ob 17. uri Dobovec v drugi izmed treh tekem pomeril z gostitelji. V soboto je na sporedu še tekma s prvaki Kazahstana.