Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

sta
sta
0 18.04.2023 23:07:31

Real Madrid in Milan zanesljivo v polfinale lige prvakov

Nogometaši Real Madrida in AC Milana so prvi polfinalisti lige prvakov. Španci so s skupnim izidom 4:0 izločili Chelsea, Milano pa je bil z 2:1 boljši od Napolija. Današnji tekmi sta se končali z zmago Špancev z 2:0 ter remijem 1:1 v italijanskem derbiju.

Preostala dva polfinalista bosta znana v sredo. Ob 21. uri bo Manchester City v Münchnu proti Bayernu branil prednost 3:0, Inter iz Milana pa se bo doma srečal z Benfico, ki jo je na prvi tekmi v Lizboni premagal z 2:0.

Francoski napadalec sedemkratni evropskih prvakov iz Milana Olivier Giroud je potreboval tri priložnosti za zadetek. V 22. minuti je zapravil najstrožjo kazen, oziroma jo je vratar Napolija Alex Meret ubranil, šest minut kasneje mu je domači vratar z instinktivno obrambo znova preprečil zadetek, v 43. minuti pa so se Milančani vendarle veselili.

Rafael Leao je žogo popeljal skoraj iz svojega kazenskega prostora prek celotnega igrišča, vmes za seboj pustil tri domače igralce, in jo praktično na pladnju serviral Giroudu, ki mu ni bilo težko zadeti nebranjene mreže.

V Londonu je v prvih 45 minutah najlepšo priložnost zapravil Marc Cucurella, ki se je v sodnikovem podaljšku znašel pred vratarjem Thibautom Courtoisom, vendar je slednji njegov strel čudežno ubranil.

Štirinajstkratni prvaki in branilci naslova iz Madrida so v nadaljevanju hitro rešili vse dvome. Rodrygo je prvič zadel v 58. minuti, drugič pa v 80.

Neapeljčani, ki so prvič igrali v četrtfinalu lige prvakov, so deset minut pred koncem zapravili enajstmetrovko. Vratar Mike Maignan je ubranil strel Kviče Kvarackelie.

Častni zadetek so gostitelji dosegli v 93. minuti; z glavo je natančno meril Victor Osimhen.

Bayern München - Manchester City                             0:3

opomba: ekipi označeni z * sta se uvrstili v polfinale, ki bo 9. in 10. maja ter 16. in 17. maja.