Koper zapravil številne priložnosti za vrnitev na vrh Prve lige

Koper, 16. 05. 2022 18.41 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
Milan Doknić
18

Koper je na tekmi 35. kroga na domačem stadionu zapravil odlično priložnost, da krog pred koncem slovenskega nogometnega prvenstva prevzame vodstvo. S 3:1 so slavile Radomlje in Primorcem močno otežile priložnost, da osvojijo naslov prvaka. Pred zadnjo tekmo v prvenstvu Koperčani za vodilnim Mariborom zaostajajo za eno točko.

Prvo omembe vredno priložnost je za domače v deseti minuti priigral igralec s številko deset na hrbtu. Kaheem Parris je lepo prodrl v kazenski prostor, a njegov strel je odločno zaustavil vratar Radomelj Emil Velić. Ta priložnost je naznanila številne druge, ki so jih napadalci Kopra v prvem polčasu vztrajno zapravljali.

Glavni krivec za slabo predstavo domačih pred vrati Velića je bil Gambijec Lamin Colley, ki je svojo prvo odlično priložnost zapravil v 18. minuti, ko se je sam znašel pred nasprotnim vratarjem. Šest minut pozneje je Parris še enkrat zgrešil odlično priložnost.

Lamin Colley
Lamin Colley FOTO: FC Koper

Priložnost zamujena ...

Gostje iz Radomelj so videli dovolj. V 25. minuti so Primorcem pokazali, kako se izkoristi ponujena priložnost. Mario Čuić na robu domačega prostora ni potreboval veliko prostora za močan strel, ki je poletel mimo statičnih branilcev Kopra in vratarja Adnana Golubovića

Koprčani so zaušnico dobro sprejeli, saj je učno uro gostov zelo pozorno spremljal njihov branilec Ivan Jelić Balta, ki je natančno izveden prosti strel Ivice Guberca natančno preusmeril mimo tokrat nemočnega Velića.

Radomljani ponovili vajo

Domači navijači so zavohali priložnost za preobrat in Colley je znova bil zelo blizu zadetka. A svoje odlično delo je znova popolnoma zapravil s slabim zaključkom v 30. minuti. Znova je sledila hitra kazen in že minuto pozneje je Ivan Ćalušić izjemno spretno premagal Golubovića

Statistika tekme Koper - Radomlje
Statistika tekme Koper - Radomlje FOTO: Sofascore.com

Na čelu domačega trenerja Zorana Željkovića se je pojavila nova kaplja nervoznega znoja. Ta udarec je domače malo bolj pretresel kot prvi zadetek gostov. Za nov odgovor so potrebovali šest minut in glavna zvezda je znova bil zapravljivi Colley. Po odličnem gibanju v kazenskem prostoru nasprotnikov se je znova znašel v odlični priložnosti, ki jo je prepričljivo zapravil. Žogo je v zraku udaril kot rahlo vinjen gost, ki vse na pikniku že eno uro prepričuje, da je v svoji mladosti bil še bolj nadarjen od brazilskega Ronalda. Pred zaključkom prvega polčasa so Koprčani še enkrat zapretili prek Luke Vesner Tičića, ki pa je svoj strel z roba kazenskega prostora poslal mimo vrat Velića.

V drugem polčasu enak recept za višje vodstvo Radomljanov

Drugi polčas se je začel tako kot prvi, z jalovimi poskusi domačih in zadetkom prepričljivih Radomljanov. Ta je prispel v 55. minuti, ko je Gedeon Guzina neprepričljivemu branilcu Kopra Ivanu Novoselcu ukradel žogo in jo brez obotavljanja poslal mimo domačega vratarja.

Zapravljivim domačim znova ni uspelo odgovoriti z zadetkom, čeprav je v 64. minuti zelo blizu zadetku bil Parris, čigar odlični strel je na golovi črti ustavil branilec gostov. V 71. minuti pa se je končno zatresla Velićeva mreža in strelec je končno bil Colley, ki pa se ni veselil dolgo, saj je njegov zadetek zaradi prepovedanega položaja razveljavil sodnik.

Primorski navijači bodo v nedeljo poleg tekme Bravo - Koper zelo pozorno spremljali tudi obračun Maribora in Mure na Fazanariji. FOTO: NK Maribor

Tako je Koper zapravil odlično priložnost, da bi z zmago Mariboru ukradel prvo mesto, na zadnji tekmi proti Bravu bodo Primorci trepetali. Upati morajo namreč, da bi ob njihovi zmagi v Ljubljani klonil tudi Maribor, ki se bo v nedeljo za zmago v prvenstvu v Prekmurju pomeril s še vedno aktualnimi prvaki Muro.